Banner

Etiketler: denizyolu taşımaİller Bazında Denizyolu Taşıma İstatistikleriÜç tarafı dört denizlerle (Karadeniz, Marmara Denizi, Ege Denizi, Akdeniz) çevrili bir yarımada üzerinde bulunan Türkiye’nin 779 bin 452 km2 alanını kaplayan büyük parçası Asya’da yer alırken, diğer 23 bin 764 kmkısmı Avrupa kıtası üzerinde yer alıyor.

Konteyner elleçleme kapasitesi 32 milyon TEU’ya çıkacak Deniz Ticareti Genel Müdür Vekili Mustafa Çalışkan, toplamda 4,3 milyar dolar yatırım yapılması planlanan Çandarlı, Mersin ve Filyos’ta dahil planlanan yeni liman projeleri tamamlandığında konteyner elleçleme kapasitesinin 32 milyon TEU’ya ulaşacağını söyledi. 
COSCO Shipping Güney Asya -Türkiye transit süresini 13 güne indiriyor


Yayın: 20-06-2017
Kategori: Denizyolu

COSCO Shipping, 2 Temmuz’da Karaçi'den Güney Asya ve Doğu Akdeniz arasında GEM2 hizmeti başlatacağını duyurdu. Firma bu hizmeti, Ocean Alliance partnerleri olan CMA CGM ve APL ile işbirliği içinde işletecek.
UECC yılda 1.7 milyon araç taşıyor


Yayın: 28-06-2017
Kategori: Denizyolu

“Short Sea Ro-Ro” taşımacılığı alanında Avrupa’nın lider lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer alan UECC, liner servisleriyle puan topluyor. Yılda 34 farklı Avrupa Limanına 3500 den fazla uğrak yaparak, 1.7 milyon adedin üzerinde araç taşıması gerçekleştiren şirket, filosuna kattığı dünyanın ilk LNG ile çalışan Car Carrier gemileriyle de çevreci kimliğini güçlendiriyor.