Etiketler: lojistik master planı‘Lojistik master planı acilen hayata geçirilmeli’Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Aymen, Türkiye'nin makro lojistik master planı hazırlanmadan, bölgelerin yaptıkları lojistik master çalışmalarının kaynak israfı olduğunu söyledi.

Mardin Ovası'na Lojistik ProjelerIrak ve Suriye ile sınırı olan TRC3 (Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) Bölgesi'nde artan ticaret ve buna bağlı taşımacılık faaliyetlerinin yaratacağı lojistik altyapı ihtiyaçlarının tespiti için Mardin'de çalıştay düzenlendi.

'Bölgesel lojistik master planları kaynak israfı'Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Aymen, Türkiye'nin makro lojistik master planı hazırlanmadan, bölgelerin yaptıkları lojistik master çalışmalarının kaynak israfı olduğunu söyledi.

Türkiye'nin lojistik yol haritası açıklandı


Yayın: 25-12-2019
Kategori: Lojistik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katılımıyla Ankara YHT Garı'nda düzenlenen Lojistik Master Planı'nın tanıtım toplantısında, Türkiye'nin bölgesinde lojistik üs olmasını hedeflediklerini söyledi.