Etiketler: orhan birdalTürkiye’de havalimanı sayısı 70'e ulaşacak


Yayın: 08-10-2012
Kategori: Havayolu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Birdal, Türkiye’nin havacılıkta en hızlı büyüyen ülkeler arasında bulunduğunu söyledi.

Antalya Havalimanı, dünyada ilk 8'e girdi


Yayın: 10-10-2012
Kategori: Havayolu

DHMİ Genel Müdürü Birdal, "DHMİ, dünyadaki en çevreci kuruluşlar arasında yer alma hedefine adım adım yaklaşıyor" dedi.

AHL’den 130 milyon yolcu geçti2012 yılını değerlendiren Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü (DHMİ) Orhan Birdal, Atatürk Havalimanı'nda 2012 yılında 364 bin uçak iniş kalkışı gerçekleştiğini ve 130 milyon yolcuya hizmet verildiğini açıkladı.
THY, Atatürk Havalimanı ve Çelebi’ye Kanada’dan ödül!Her yıl Birleşmiş Milletler’in sivil havacılık örgütü ICAO toplantısı öncesinde verilen ATN News ödüllerinde Türkiye’ye 3 ödül geldi. Havacılık endüstrisinin en prestijlileri arasında yer alan ödüller Montreal’de düzenlenen törenle sahiplerine verildi. TAV Havalimanları’nın işlettiği İstanbul Atatürk Havalimanı, “yılın havalimanı” seçilirken, THY “Yılın Havayolu Firması”, Çelebi de “Yılın Yer Hizmetleri Firması” ödüllerini aldı.
HAVA KARGO HER YIL YAKLAŞIK YÜZDE 15 BÜYÜYOR


Yayın: 05-03-2014
Kategori: Havayolu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, ilk etabı 2018 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan İstanbul’daki yeni havalimanın kurulacak demiryolu ve denizyolu bağlantılarıyla dünyanın en büyük Hub merkezlerinden biri olacağını söylüyor.
2. YILIN LOJİSTİKTE BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU2. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi kapsamında düzenlenen Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri Töreni Hilton İstanbul Bomonti Otel'de gerçekleştirildi. www.lojistikhatti.com üzerinden gerçekleştirilen oylama sonuçlarına göre ve UTA Lojistik Dergisi tarafından belirlenen özel ödül kategorileri kapsamında verilen Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri lojistik sektörünün önemli isimlerini bir araya getirdi. 14 Kategoride verilen ödüller gecede sahiplerini buldu.