Etiketler: tülomsaşUluslararası Demiryolu İşletme KursuTCDD Demiryolu Yük Dairesi Başkanı İbrahim Çelik, 2023 yılı hedefleri çerçevesinde tüm demiryolu hatlarının sinyalli ve elektrikli hale getirmeyi planladıklarını söyledi. 

TÜLOMSAŞ Türk demiryolu sanayisine değer katıyor


Yayın: 08-01-2013
Kategori: Demiryolu

'118 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile demiryolu çeken-çekilen araç ihtiyacını karşılayan büyük bir sanayi kuruluşu olan TÜLOMSAŞ’ın ülkemiz ekonomisine ve istihdama sağladığı katkılar gurur vericidir. Amacımız 2015-2023 vizyonuna ulaşma yolunda ekonomik parametrelerimizi olumlu yönde katlayarak artıran bir TÜLOMSAŞ’tır.'
TÜLOMSAŞ 2 yılda 50 lokomotif üretecek!Eskişehir'deki Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ), General Electric ile yaptığı stratejik ortaklık kapsamında, 2 yıl içerisinde 20 adedi Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na (TCDD) verilmek, 30 adedi de dış pazarda satılmak üzere toplam 50 'PowerHaul' serisi lokomotif üretecek.

GE Transportation - TÜLOMSAŞ işbirliği 50 lokomotifle güçlenecekGE Transportation, TÜLOMSAŞ ile olan ortaklığını iki yılda 50 adet lokomotif üreterek büyüteceklerini açıkladı.