Etiketler: yük taşımacılığıTCDD Yük taşımacılığında geliri ikiye katlandı


Yayın: 17-10-2012
Kategori: Demiryolu

Demiryolu yük taşımacılığı projelerine öncelik veren TCDD, demiryollarında uzun mesafeli ve yüksek miktardaki yüklerin taşınması avantajlı olduğu için son yıllarda, blok tren işletmeciliğine geçti.

Yük taşımacılığının altyapısı yatırımlarla güçleniyorTürkiye’de Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 için hedeflenen 1.2 trilyon dolarlık dış ticaretin oluşturacağı taşımacılık pastasından en az yüzde 15-20 pay alabilmeyi hedefleyen demiryolu sektörü, bir yandan kendine yeni taşıma rotaları çizerken, bir yandan da altyapısını güçlendiriyor.

Yeşil Lojistiğe Geçiş Eğitimi İstanbul’daYeşil Lojistiğe geçiş eğitimi paketleri lojistik şirketlerinin ve lojistik süreçleri olan firma, kurum ve kuruluşların ” Yük Taşımacılığının ve Lojistik Emisyonlarının Temelleri, Hesaplama, İzleme ve Raporlama” konularında anlaşılabilir ve kapsamlı bir genel bakış sağlar. Eğitim programı lojistik operasyonları, tedarik zinciri ve nakliyenin çevresel performansının geliştirilmesi için ölçülmesinden başlar ana stratejilerin belirlenmesine kadar uzanır.

Ömer Faruk Bacanlı: Akaryakıt ve ağır yük taşımacılığında demiryolunun önemiÖmer Faruk Bacanlı / DTD Genel Sekreteri
UTİKAD uluslararası yük teslim süreci ve ordino tartışmalarına açıklık getirdi


Yayın: 20-11-2017
Kategori: Karayolu

UTİKAD, son dönemde basında yer alan bazı demeçlerde ve haberlerde, uluslararası taşımacılık işinin bir parçası olan yük teslim süreci ve ordino belgesi ile ilgili bazı ifadelerin yanlış anlaşılmalara, dolayısıyla yanlış uygulamalara ve uluslararası platformda olumsuz sonuçlara yol açabileceği endişesiyle konuyla ilgili olarak bilgilendirme yapılması ihtiyacı duyulduğunu açıkladı. İşte UTİKAD’ın açıklaması: