Banner

Etiketler: lojistik köyLojistik Köy ihalesi sonuçlandı


Yayın: 21-09-2012
Kategori: İnşaat

Kayacık Lojistik Merkezi Projesi Uygulama projelerinin hazırlanması ihalesini 4E Proje Mimarlık kazandı.

 
Bozüyük Lojistik Köy projesindeki sorun çözüldü


Yayın: 24-09-2012
Kategori: Lojistik

Bozüyük’te kurulacak olan Lojistik Köy projesindeki kördüğüm çözüldü.

 
Dünya lojistik sektöründe Türkiye’nin fırsatlarıDünyada 6 trilyon dolarlık bir pazara ulaşan lojistik sektörünün 2015 yılında 10-12 trilyon dolarlık hacme ulaşması bekleniyor. Dünyanın 17’nci Avrupa’nın ise 5’inci büyük ekonomisine sahip olan Türkiye, coğrafik konumunun yarattığı fırsatları iyi değerlendirerek, büyümesi ile göz dolduran lojistik sektörü, taşıma modları arasında yaratacağı entegrasyon ve ciddi yatırımlarla güçlendirilen altyapısıyla bu pastadan önemli bir pay almaya aday.

 
Kayseri 2. lojistik köy için devlet desteği bekliyor


Yayın: 05-10-2012
Kategori: Lojistik

C2 Belgesine sahip 45 firmanın faaliyet gösterdiği Kayseri'de TCDD'nin ardından Ulusal Nakliyeciler Derneği de lojistik köy kurmak için harekete geçti.

 
Egeli ihracatçı elini lojistik köyle güçlendirmek istiyor


Yayın: 06-10-2012
Kategori: Lojistik

2011’de ihracat yapılan ülke sayısını 198’den 210’a çıkaran Egeli ihracatçılar lojistik köy istiyor.

Eskişehire Lojistik İhtisas OSB’leri bölgesi geliyorDünya Gazetesin’den Dilek Top'un haberine göre Eskişehir, 3’ü ihtisas OSB olmak üzere 4 yeni sanayi bölgesi ile katma değerli üretimde öne çıkmak istiyor.

Bebka’dan Lojistik Köy Projesi için destekBursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) tarafından hayata geçirilecek

 
Samsun lojistik köyüne kavuşacakSamsun Valisi Hüseyin Aksoy, " Şuan lojistik köy kurulmasıyla ilgili önemli bir aşamaya geldik."

 
1. Hatay Lojistik Zirvesi başladı!Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Hatay ve Osmaniye Valilikleri ile Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 1. Hatay Lojistik Zirvesi törenle başladı.

 
Lojistik köyler Türkiye’ye geliyorGeçen hafta Türkiye’nin bir “koridorlar kesişimi” haline getirilmesi konusu üzerinde durmuştuk.