Etiketler: saras lojistikSaras Lojistik demiryoluna giriyor


Yayın: 17-09-2012
Kategori: Demiryolu

Ağırlıklı olarak karayolu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Saras Lojistik, demiryolutaşımacılığına hazırlanıyor. İlk etapta 200 özmal vogon yatırmı yapmayı planlayan şirketinlokomotif almak da hedefleri arasında.

 
Tamer Dinçşahin Favor Trans’a Genel Müdür oldu


Yayın: 16-10-2012
Kategori: Lojistik

Bir süre önce Saras Lojistik’ten ayrılan  Tamer Dinçşahin, Favor Trans A.Ş’de Genel Müdür olarak göreve başladı.

 
Saras Lojistik’ten dev işbirliği anlaşması


Yayın: 30-10-2012
Kategori: Lojistik

Global bir marka olma hedefindeki Saras Lojistik, bu alanda girişimlerini sürdürüyor. Saras, Avrupa’nın en büyük lojistik gruplarından birisi olan Allgeier  ile işbirliği anlaşması imzaladı.

 
Yılın lojistik ödülü SARAS’ınYeni yatırımları ve ortaklıklarıyla uluslararası bir marka olmayı hedefleyen SARAS Lojistik’ten büyük başarı. SARAS, C2 alanında 2012 yılı Lojistik Ödülü’ne layık görüldü.

Un Ro-Ro Saras’ın TIR’larını gemiye almadı


Yayın: 02-01-2013
Kategori: Lojistik

Amerikan sermayeli fon şirketi KKR’ye ait olan Un Ro-Ro, yüzde yüz Türk sermayeli lojistik firmalarından Saras Lojistik’e aba altından sopa gösterdi ve 28 Aralık 2012 tarihinde 80 adet aracını gemiye almayarak limanda beklettiği öğrenildi. Saras Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aras, “2013 yılında Un Ro-Ro’yu kullanmama kararı aldım” dedi.

‘UND, UN Ro-Ro’nun avukatlığını yapıyor’


Yayın: 07-01-2013
Kategori: Lojistik

İnsafsızca zam yaptığı iddiasıyla eleştirilen UN Ro-Ro'nun, eleştiren firmaları cezalandırmaya başladığı iddia edildi.

UN Ro-Ro'dan çıkan haberler doğrultusunda açıklama


Yayın: 07-01-2013
Kategori: Denizyolu

Uluslararası taşımacılık alanında faaliyet gösteren bazı şirketler tarafından ve özellikle  SARAS Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aras’ın son zamanlardaki  söylemleri doğrultusunda UN Ro-Ro tarafından bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama:

Saras, Tan Lojistik ile işbirliği anlaşması imzaladıTürkiye’nin önde gelen lojistik firmalarından Saras Lojistik, Tan Lojistik ile işbirliği anlaşması imzaladı.