Etiketler: tehlikeleri madde taşımacılığıKimya sektörünün lojistikte sağ kolu: GökbilSıvı dökme kimyasal ürünlerin ithalat ve ihracat taşımalarını kendi tank konteynerleri ile gerçekleştiren Gökbil, Türkiye – Avrupa hattında birçok kimya devinin 13 yıldır iş ortağı. Yakında Hollanda’da kendi personelini istihdam etmeye hazırlanan Gökbil, bu sayede Avrupa kimya endüstrisi ile doğrudan temas içinde olacak…

Dow Türkiye, tedarikçilerine global kimlik kazandırıyorHizmet aldıkları lojistik firmalarını belirlemede en büyük kriterlerinin “CDI-T” ve“SQAS” olduğunu belirten Dow Türkiye Tedarik Zinciri Direktörü Ümit Parlak, “Tedarikçilerimizden global standartlarda hizmet bekliyor, hatta lokal firmalara know how desteği sunarak onların da çıtasını yükseltiyoruz” diyor. 
Lojistikte yasa çıkarsa sektör gaza basacakKadir Has Üniversitesi, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Özel Yük Çalışma Grubu ve Vinç İşletmecileri Derneği’nin (Vinç-Der)  ortak çalışması ile hazırlanan “Ağır ve Havaleli Yük Taşımacılığı Taslak Mevzuatı” Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na sunuldu. 
Türkiye ADR sınavından başarıyla geçiyorTehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdür V. İzzet Işık, ADR’ye uyum kapsamında son dört yılda yapılan düzenlemeler ve bu alanda atılan adımlarla karayoluyla tehlikeli madde taşımacılığında önemli bir yol kat edildiğini söyledi. 
Demiryolu Lojistik 4 milyon ton yük için köprüler kurmaya hazırAvrupa ve Türkiye’den İran’a, İran üzerinden de Orta ve Uzak Asya’ya yılda 4 milyon ton yükün taşınabileceğini belirten Demiryolu Lojistik Genel Müdürü ve TCDD Eski Hareket Dairesi Başkanı Süleyman Yavuz, bu bölgeye yönelik geliştirilmesi planlanan her projede rol almaya ve transit koridorlar üzerinde bir köprübaşı kurmaya hazır olduklarını söyledi. 
2.4 milyon ton akaryakıt demiryoluyla taşınacak22 milyon ton akaryakıt ve LPG’nin, karayoluyla taşınmasının faturasının 165.000 ton yakıt tüketimi olduğunu vurgulayan Demiryolu Lojistik Genel Müdürü ve TCDD Hareket Dairesi Eski Başkanı Süleyman Yavuz, demiryoluyla taşınan 2 milyon 400 bin ton akaryakıtın ise yaklaşık 18.000 ton tasarruf anlamına geldiğini söylüyor. 
HOYER Türkiye’de yerini sağlamlaştırdıSıvı dökme yüklerin taşınmasında uzmanlaşan HOYER, 5 yıl önce Aktifsped’in çoğunluk hissetlerini satın alarak girdiği Türkiye pazarında yerini sağlamlaştırıyor. Yurtiçi taşımalarda önemli bir boşluğu dolduran şirket, intermodal ihracat taşımlarında da payını arttırıyor. Aktifsped Genel Müdürü Ekin Tırman, “Hem kendi filosuyla yurt içinde hizmet üreten, hem de global olmanın avantajıyla her türlü intermodal taşıma hizmeti sunan Türkiye’deki tek ve en kuvvetli kimyasal ürün taşımacısıyız” diyor. 
Aygaz yılda 1.140 kez dünyayı turluyor


Yayın: 29-10-2018
Kategori: Kimya

Yıllık 1 milyon tonun üzerinde LPG’nin tüplügaz ve dökmegaz olarak dağıtımını gerçekleştiren Aygaz, 60’ı aşkın firmadan nakliye hizmeti alıyor. Bir yılda dünyanın çevresini 1.140 kere turlayan bir dağıtım filosuna sahip olduklarını belirten Aygaz Karayolu Lojistik Yöneticisi Önder Akan, “Nakliyecilerimizi değerlendirme kriterlerimize göre seçiyor, yol güvenliğine ve ikmal emniyetine uygun, SEÇ-G kurallarına haiz, doğru atık yönetimi ile çalışmayı prensip edinen firmaları tercih ediyoruz” diyor.