Banner
Banner

Etiketler: ulaştırma bakanlığıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bütçesini %36,5 arttı


Yayın: 26-09-2012

2012 Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na aktarılan ödenek 2012 yılına göre % 36.5 artışla 8 milyar 904 milyon TL’ye yükseltildi. Bakanlığın toplam bütçe içindeki payı ise %2,5 oldu.

 
Kar lastiği zorunlu oluyor


Yayın: 27-09-2012
Kategori: Karayolu

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, yük ve eşya taşıyan araçlarda kar lastiğinin bu yıldan itibaren zorunlu olacağını söyledi.

Kamerun ile sivil havacılıkta işbirliğiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kamerun ile gelişen ilişkileri taçlandırmak için doğrudan uçuşların başlayacağını açıkladı.

Deniz kazalarında tablo üzücüUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın hazırladığı rapora göre, Türkiye’de son 10 yılda bin 653 deniz kazası yaşandı.

Yıldırım: ‘2013’de Dev projelerimiz var’Ulaştırma Bakanı Yıldırım, 2013'te hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

Ulaştırmada 2013 hedefiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 2013 yılında yapılacak 434 proje hakkında bilgi verdi.

10 YILDA 140 MİLYAR DOLAR HARCANDISon 10 yılda ulaştırmaya 140 milyar liralık yatırım yaptıklarını açıklayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 2013’ün dev projelerin yılı olacağını söylüyor. Özelikle Ankara-İstanbul YHT Hattı, asırlık rüya Marmaray’ın bu yıl hayata geçeceğini vurgulayan Bakan Yıldırım, İstanbul’a üçüncü havalimanı projesinde de son aşamaya gelindiğine dikkat çekiyor.
10 SORUDA: Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi KanunuŞemsi Ercan Demiryolu Danışmanı
UND, ITF UBAK sisteminden çıkmak için başvurdu


Yayın: 11-02-2014
Kategori: Karayolu

Bulgaristan'ın  Çok Taraflı Geçişlere yönelik yasaklayıcı uygulamaları nedeni ile UND, UBAK Sisteminden çıkmak için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına başvurdu. UND'nin konu ile ilgili basın açıklaması: 
Tehlikeli Mal Taşımacılığı için 1 milyon Euro’luk destekUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Polonya ve Litvanya ile ortaklaşa başlattığı 1 milyon Euro’luk Tehlikeli Mal Taşımacılığı Konusunda Destek AB Eşleştirme Projesi, 26 Aralık’ta tamamlandı.