Etiketler: ötvOtomotivcilerden ÖTV kaldırılsın talebi


Yayın: 20-09-2012
Kategori: Otomotiv

Yeterince frene basıldığını düşünen otomotivci ÖTV'nin kaldırılmasını istiyor

 

İşte yeni ÖTV oranları


Yayın: 22-09-2012
Kategori: Karayolu
Etiketler: lojistik ötv

Bakanlar Kurulu kararı ile bazı malların ÖTV tutarlarında artışa gidildi.
Otomobil kampanyaları ÖTV ödetmiyor!


Yayın: 24-09-2012
Kategori: Otomotiv

Maliye'nin ÖTV kararı otomobil pazarının yüzde 92'lik bölümünü ilgilendiren 1.6 lt ve altındaki motor hacimli araçları vurunca üretici de kampanya silahını sarıldı.

 
Türkiye pahalı benzinde rekor kırdı


Yayın: 25-09-2012
Kategori: Akaryakıt

Bütçe açıklarını kapatmak için akaryakıtta ÖTV'nin artırılmasının ardından Türkiye, litresi 2 Euro'dan satılan benzin ile AB ülkeleri arasında 1,8 Euro ile en pahalı benzini satan İtalya'ya fark attı.

 
Uluslararası taşımacılara ÖTV müjdesi


Yayın: 28-06-2017
Kategori: Karayolu

İhraç malı taşıyan araçlara yurtdışına çıkışta verilen 550 litre ÖTV’siz mazot miktarı yapılan tebliğ değişikliği ile 900 Litre’ye yükseltildi. 
İhracat taşımalarına ÖTV’siz yakıt sektöre nasıl etki edecek? İşte değerlendirmeler…İhraç malı taşıyan araçlara yurtdışına çıkışta verilen ÖTV’siz mazot miktarı 900 litreye yükseltildi. Bu kararla Türkiye’de kalacak toplam döviz tutarının şimdilik 310 milyon euro olması bekleniyor. Tüm gümrük kapılarında uygulanmaya başlanırsa bu miktar 500 milyon euroya kadar çıkacak. Bu destekle dış ticaret hedeflerine ulaşma yolunda önemli bir adım atıldığını belirten lojistik sektörü temsilcileri, uygulamanın bütün sınır kapılarına yaygınlaştırılmasını bekliyor.