Bati Innovative Logistics’ten Hayvanları Koruma Günü’nde anlamlı yardım


Yayın: 04-10-2023
Kategori: Lojistik

Batı Innovative Logistics sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Kurum, eğitim, çevre, doğal afet, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konularda gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra sokak hayvanlarını da unutmuyor. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Kurtaran Ev ile iş birliği yaparak sevimli dostlarımızın ihtiyaçlarına destek oluyor. 
Michelin ve Mars Logistics sözleşme yeniledi


Yayın: 04-10-2023
Kategori: Lastik

Mobilite alanında öncü şirketlerden biri olan Michelin, Türkiye ve Avrupa’nın öncü entegre lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer alan Mars Logistics ile 2009 yılından bu yana süregelen iş birliğini yeniledi. İş birliği kapsamında Michelin, Mars Logistics’in filosundaki araçların lastik bakımını üstlenecek.
Yurtiçi Kargo’dan iki dev yatırım dahaTürkiye genelinde 33 aktarma merkezi ve 1200’den birimi bulunan Yurtiçi Kargo, otomasyonlu robotik aktarma merkezi yatırımlarına devam ediyor.
DHL Express Türkiye, 'En İyi İşverenler' listesinde


Yayın: 02-10-2023
Kategori: Lojistik

DHL Express Türkiye Great Place to Work Türkiye tarafından açıklanan“2023 Best Workplaces for Women – Kadınlar İçin En İyi İşyeri Deneyimi Sunan Şirketler Listesi”nde 1000+ çalışan kategorisinde üçüncü sırada yer aldı. 
DAF Trucks, teknisyen ve servis ekibi yarışması başlatıyor


Yayın: 02-10-2023
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: daf trucks teknisyen

Birinci sınıf bir kamyon, birinci sınıf servisi hak eder. Bu nedenle DAF Trucks, teknisyenlerini ve servis ekiplerini, kendilerini en iyi şekilde sunmaları için motive ediyor. "Yılın En İyi Teknisyeni" ve onu takip eden "Yılın En İyi Servis Ekibi" yarışması ile DAF, Avrupa'daki en iyi DAF atölye ekiplerini aramaya başlıyor.
Fatih Baş: Yeni ticari ilişkiler ihracat pazarlarını genişletecektir


Yayın: 29-09-2023
Kategori: Lojistik

Türkiye son dönemde, başta MENA bölgesi olmak üzere farklı ülkelerle ticari diyaloglarını geliştirdi. Globelink Ünimar İcra Kurulu Komite Üyesi Fatih Baş atılan bu adımlarla ilgili yaptığı değerlendirmede Türkiye'nin ihracat pazarını genişletebileceğini söyledi.
Turkish Cargo Koala Yani’yi yeni yuvasına kavuşturdu


Yayın: 29-09-2023
Kategori: Havayolu

Turkish Cargo, “Mission Rescue” projesi kapsamında bir hikâyeye daha ortak oldu. Taşıyıcı, nesli tükenme tehlikesi altındaki koala Yani’yi güvenli bir şekilde Hong Kong’tan İngiltere’ye ulaştırdı.
Depolama alanı ihtiyacı 5 yılda 2 kat artacak


Yayın: 27-09-2023
Kategori: Depolama - Antrepo

Türkiye’de gelecek 5 yılda depolama alanı ihtiyacının 2 kat artarak ilave 25 milyon metrekareye daha ihtiyaç olacağı açıklanıyor.
Say Global Logistic’ten Tırsan treyler yatırımı


Yayın: 27-09-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Say Global Logistic filosunu 5 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treylerle güçlendirdi. 
Scania Super’in yakıt tasarrufu tescillendi


Yayın: 27-09-2023
Kategori: Ticari Araçlar

2021'de piyasaya sürülen Scania Super, uzun mesafe kamyonlarına yönelik karşılaştırma testi olan Avrupa Kamyon Yarışması'nın (ETC) yakıt testi bölümünde ilk sırada yer aldı.