Thermo King, Hollanda'da ilk Axlepower teslimatını gerçekleştirdi


Yayın: 02-02-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Thermo King, tamamen elektrikli, düşük veya sıfır emisyonlu ve otonom treyler soğutması sağlayan Advancer AxlePower ünitenin Holanda’daki ilk teslimatını gerçekleştirdi. 
Globelink Ünimar, TEV iş birliğiyle kız öğrencilerin eğitimini destekliyorGlobelink Ünimar, sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Gençlerimizin eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanabilmesi için çalışan Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile gerçekleştirilen iş birliğiyle kız öğrencilerin eğitimi için burs fonu oluşturuldu. Projeyle öğrencilerin eğitim hayatlarının desteklenmesi hedefleniyor.
Hubtic savunma sanayisinde ilk taşımasını Brezilya’ya gerçekleştirdi


Yayın: 01-02-2023

Demir çelikten tekstile, oto yedek parçadan kimyaya kadar 35’i aşkın sektörün taşımacılık ihtiyaçları için yenilikçi çözümler geliştiren dijital lojistik şirketi Hubtic, bu sektörlerin arasına savunma sanayisini de ekledi. Bu sektördeki ilk taşımalarını hava yolu ile Brezilya’ya yaptıklarını söyleyen Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, kara ve deniz yolu taşımacılığındaki rota sayılarını da 80’in üzerine çıkardıklarını ifade etti. 
OKT Trailer, dördüncü fabrika yatırımına hazırlanıyor


Yayın: 01-02-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Uluslararası yayılım stratejisi kapsamında 2022 yılı itibarıyla 78 pazara ulaşan OKT Trailer,  bu yıl  100.000 metrekarelik alanda konumlandırılacak dördüncü fabrika yatırımı ile üretim kapasitesini önemli oranda artırmayı hedefliyor.
Almanya’da lojistik sektöründe 56 bin nitelikli çalışan eksikliği var


Yayın: 31-01-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Krone’nin proje ortağı olduğu "Lojistikte kapasite eksikliklerinin iyileştirilmesi" konulu araştırmaya göre Almanya’da lojistik sektöründe yaklaşık 56 bin nitelikli çalışan eksikliği bulunuyor. 
Scania’dan, motor onarım kampanyası


Yayın: 31-01-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Scania, şubat ve mart ayı boyunca sürecek satış sonrası hizmetlerde motor onarım kampanyası fırsatı ile müşterilerine kaçırılmayacak avantajlar sunuyor.
Ford Otosan, Driventure ile 3 firmaya yatırım gerçekleştirdi


Yayın: 31-01-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Ford Otosan’ın otomotiv endüstrisi ve mobilite dünyasının geleceğini şekillendirecek girişimleri desteklemek için kurduğu kurumsal risk sermayesi şirketi Driventure 2022 sonunda neticelendirdiği değerlendirmelerin ardından üç girişime yatırım yaptı: Bluedot, Deepenai, Delivers.AI.
MSC, Türkiye’yi Batı Afrika’ya direkt servisle bağlıyor


Yayın: 31-01-2023
Kategori: Denizyolu

 MSC, Türkiye’den direkt uğrak yapacağı Batı Afrika limanlarına olan servisini Şubat sonu itibarıyla hizmete sunuyor.
Kargo Sektöründe Entegrasyon Sorunlarını Çözen Girişim: Shipink


Yayın: 31-01-2023
Kategori: Kargo

Kasım 2021’de kurulan ve kargo sektöründe entegrasyon sorunlarını çözmek için tasarlanmış bir platform olan Shipink, e-ticaret firmalarına API ve kontrol paneli üzerinden dünya çapında kargo gönderimi yapma imkanı sunuyor. 
Turkish Cargo, SMARTIST’in yeni reklam filmlerini yayınladı


Yayın: 30-01-2023
Kategori: Havayolu

Turkish Cargo, mega hub’ı SMARTIST’in, dünyayı birbirine bağlayarak küresel ekonomiye sunduğu fırsatları anlatan reklam filmlerini yayınladı