Banner


UTİKAD eski Genel Müdürü Müjdat Mandal vefat etti


Yayın: 20-05-2022

İş yaşamına THY'den başlayan, uzun yıllar UTİKAD Genel Müdürü olarak lojistik ve taşımacılık sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sunan Müjdat Mandal hayatını kaybetti.
Lima Lojistik'ten otomotiv sektörüne özel çözümler


Yayın: 20-05-2022
Kategori: Lojistik

Otomotiv lojistiğinde iddialı olan Lima Lojistik, sektörün zamanında teslimat talebine özel çözümlerle cevap veriyor. Lima Lojistik Otomotiv Müdürü Ramazan Bedir, sektöre havayolu ve minivan gibi taşımacılık çözümlerinin yanı sıra İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarında 7 gün 24 saat operasyon ve gümrükleme hizmeti sunduklarını aktardı. 
Hafta 100 aracın tekeri tekstil sektörü için dönüyorKarınca Lojistik, tekstil sektörüne sunduğu nakliye, depolama ve katma değerli hizmetlerle tedarik zinciri süreçlerinde yaşanan sorunları askıya alıyor. Askılı ve koli olarak haftada yüz araçlık ihracat taşıması gerçekleştirdiklerini aktaran Karınca Lojistik Karayolu Müdürü Kamil Şık, yeni yatırımlarla sektörün dominant oyuncusu olmayı sürdüreceklerini söyledi. 
KARGOMsende e-ihracat hizmetine start verecek


Yayın: 20-05-2022
Kategori: Kargo

Kargo sektöründe e-ticaret dağıtımlarına yeni bir soluk getiren KARGOMsende, tüm Türkiye’de 81 ilde, harita üzerinde canlı takip imkanının yanında, alıcılarına tahmini varış zamanı bildiren marka olarak dikkat çekiyor. 2023’te 10 bin adet teslimat noktası açmayı hedeflediklerini belirten KARGOMsende Genel Müdürü Cem Hakan Özyiğit, başlatacakları e-ihracat lojistiği hizmetiyle Türk markalarına yeni bir alternatif oluşturacaklarını söylüyor.  
Borusan Lojistik tırları çocukların gözüyle renkleniyor


Yayın: 18-05-2022
Kategori: Lojistik

Toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki çalışmalarına devam eden Borusan Lojistik, gelecek nesillerin her anlamda eşitliği benimsediği bir dünya yaratma hedefiyle bir resim yarışması başlatıyor. Çocukların gözünden eşitliği anlatan resimlerin katılacağı yarışmaya 31 Mayıs kadar başvurulabilecek.
SGS TransitNet 10 yılını iş ortaklarıyla kutladı


Yayın: 17-05-2022
Kategori: Karayolu

SGS TransitNet; Bolu, Kayseri, Hatay ve İstanbul’da iş ortaklarına iftar yemeği düzenleyerek 10. yılını kutladı. 
UPS, ilk çeyrek için finansal sonuçlarını açıkladı


Yayın: 17-05-2022
Kategori: Lojistik

Konsolide gelir geçen yıla göre yüzde 6,4 artışla 24,4 milyar dolar oldu. Konsolide işletme kârı geçen yıla göre yüzde 17,6 artışla 3,3 milyar dolar oldu; düzenlenmiş bazda yüzde 12,1 artış gerçekleşti. 
Ares Logistics Ro-Ro taşımalarını arttırıyor


Yayın: 17-05-2022
Kategori: Lojistik

Türkiye’nin ithalat-ihracat taşımacılığında Ro-Ro kullanımı yaygınlaşıyor. Geçen yıl ihracat-ithalat yükü taşıyan dolu araçların yaklaşık yüzde 17’si Ro-Ro seferlerini kullandı. Ares Logistics Kurucu Ortağı Engin Kırcı, Avrupa ve Kuzey Afrika taşımalarında yoğunlukla kullandıkları Ro-Ro gemilerinin, zamanında teslimat açısından önemli avantajlar sunduğunu ve artan uluslararası ticaret hacmine önemli katkı sağladığını söyledi.
Seyir Mobil'in yeni genel merkezi törenle açıldı


Yayın: 17-05-2022

Araç takip ve filo yönetim sistemleri markası Seyir Mobil, genel merkezinin yeni faaliyet binasının açılışını gerçekleştirdi.
Ekol Lojistik enerjisini güneşten alacak


Yayın: 16-05-2022
Kategori: Lojistik

Ekol, lojistik sektöründe tek çatı üzerine kurulu en büyük güneş enerji santrali (GES) yatırımını devreye aldı. Avrupa’nın en büyük depolama alanlı yeşil tesisi Lotus’ta kurulan çatı güneş enerji santralinde ilk yılda 2 bin 400 hanenin yıllık elektrik tüketimine eşdeğer, 6.200 megavat-saat enerji üretilecek.