Banner


Sertrans Akademinin birinci dönem mezunları sertifikalarını aldı


Yayın: 19-10-2021
Kategori: Lojistik

Sertrans Logistics, İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle lojistik sektörüne daha bilgili ve tecrübeli bireyler kazandırmayı hedeflediği Sertrans Akademi'yi hayata geçirdi. E-Lojistik Uygulamaları ve Pratikleri sertifika programıyla başlayan akademinin ilk dönem mezunları, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
 
DFDS 3. gemi ile bölge ihracatçısının hizmetinde


Yayın: 19-10-2021
Kategori: Denizyolu

DFDS Akdeniz İş Birimi, 7 Ekim 2021 tarihinden itibaren Mersin-Trieste hattındaki 3. gemisini müşterilerinin ve bölge ihracatçısının hizmetine sunarken, liman kenti Mersin’deki faaliyetlerini, Mersin ve Trieste (İtalya) hatları arasında gerçekleştirilen seferler ile ilgili yenilikleri ve hedeflerini iş dünyası liderleri ve iş ortakları ile bir araya gelerek paylaştı. 
Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası 35 yaşında


Yayın: 15-10-2021
Kategori: Ticari Araçlar

1986 yılında kapılarını açan ve Aksaray’ı, bir Mercedes-Benz şehrine dönüştüren Aksaray Kamyon Fabrikası, 35. yaşını kutluyor. 35 yılda 300.000’i aşkın kamyon üreten fabrika, 86.000 adedin üstünde kamyonun ihracatını sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağladı.
Castrol'den Gemlik’e 30 milyon dolar yatırım


Yayın: 15-10-2021

Dünyanın önde gelen motor yağı üreticilerinden Castrol, Türkiye’de atağa kalktı. Pandemi sonrasında elde ettiği büyüme ile 2021’nin ilk yarısında Türkiye’de çok dereceli motor yağı pazar payını yüzde 31’e çıkaran Castrol, Çin’den sonra en fazla büyüyen ülke oldu. Castrol’ün Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Ayhan Köksal, “Gelecek beş yılda Gemlik fabrikamızı 30 milyon dolarlık yatırımla büyüteceğiz” dedi. 
IVECO’dan Ankara’da Eurocargo kamyon teslimatı


Yayın: 12-10-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Özgözde Otomotiv, Deniz Lojistik’e satışını gerçekleştirdiği 13 adet Eurocargo kamyonu teslim etti. 
NGL Polonya ve Çekya taşımalarını yüzde 50 artırdı


Yayın: 12-10-2021
Kategori: Lojistik

Türkiye ile Polonya – Çekya arasındaki taşımalarını bu yıl eylül itibarıyla yüzde 50 civarında artıran Norther Global Logistics’in (NGL) Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu, “Dış ticarette rekorlar kırılan Polonya ve Çekya hattında, ithalat ve ihracat rakamları birbirine yakın olduğundan araçlarımız boş dönmüyor. Dolayısıyla müşterilerimize maliyet avantajı sağlayabiliyoruz.” dedi.
Sarp Intermodal yatırımlarına devam ediyor


Yayın: 12-10-2021
Kategori: Lojistik

Bu yıl 950 adet 45’lik konteyner yatırımı yapan Sarp Intermodal, şimdi de filosuna 22 adet yeni çekici ve 25 şasi ekledi. Sarp Intermodal Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Altıparmak, 12 adet Ford F-Max, 10 adet MAN TGX430 ve 25 Krone şasi yatırımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Altıparmak, yeni çekicilerin tamamının ADR özellikli olduğuna vurgu yaptı.
Kadın Tır Sürücüleri Mars Logistics ile yola çıktı


Yayın: 12-10-2021
Kategori: Lojistik

Mars Logistics, ocak ayında başlattığı Eşitliğin Cinsiyeti Yoktur projesi ile Birleşmiş Milletler’in belirlediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusu ile ilgili çalışmalar yapıyor. Proje kapsamında 2 kadın tır sürücüsü Mars Logistics’te işe başladı.
ARCLOG, filosunu Renault Trucks T çekicilerle güçlendirdi


Yayın: 11-10-2021
Kategori: Ticari Araçlar

2014 yılında faaliyete başladığında ilk kuruluş aracı olarak Renault Trucks çekicileri tercih eden ARCLOG Lojistik, alımlarına devam ediyor. ARCLOG, filosunu yeni 7 adet Renault Trucks T460, 8 adet T 480 X-Low 4x2 çekici ile güçlendiriyor. 
Sertrans'a sürdürülebilirlik ödülü


Yayın: 08-10-2021
Kategori: Lojistik

Tedarik zinciri yönetiminde verdiği katma değerli lojistik hizmetleriyle 30 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası markaların çözüm ortağı olan Sertrans Logistics, Türkiye ekonomisine yön veren aile şirketlerine özgü dünyanın ilk ve tek sürdürülebilirlik projesi olan Kuzey Yıldızı: Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Projesi kapsamında verilen Kuzey Yıldızı Ödülleri'nde “Kurumsal Yönetim Kategorisi” birincilik ödülünün sahibi oldu.