Banner


Mercedes-Benz StartUP yarışmasının kazananları açıklandı


Yayın: 04-08-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Mercedes-Benz  StartUP yarışmasının kazananları açıklandı. “Ulaşım Çözümleri”, “Sosyal Fayda” ve “Jüri Özel Ödülü” olmak üzere 3 farklı kategoride büyük ödülleri alan 3 startup’a toplamda 150 bin TL’lik para ödülü verildi.
Avrupa'ya ihracatta minivana talep arttı


Yayın: 03-08-2021
Kategori: Lojistik

Dondurulmuş gıdalardan otomotiv sektöründeki yedek parçalara, hızlı teslim edilmesi gereken ürünlerde ihracat giderek artıyor. Bu tabloda minivan taşımacılığının büyük rol oynadığına işaret eden Naklico Kurucu Ortağı Alper Par, “Veriler, sadece otomotiv sektöründe Avrupa’ya yapılan ihracatın bu yılın ilk yarısında bir önceki yıla göre %32 artış kaydettiğini gösteriyor. Avrupa’yı hedefleyen sektörlerin önünü ise kısa teslim süresiyle minivan taşımacılığı açıyor” dedi.
Meryıldız Lojistik'ten Renault Trucks çekici yatırımı


Yayın: 03-08-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Meryıldız Lojistik, Renault Trucks ile iş birliğinin onuncu yılında 25 adet yeni Renault Trucks T 480 çekiciyi daha filosuna katıyor. 
10 Soruda: Avrupa Yeşil Mutabakatıİklim krizi karşısında inisiyatif alan AB, Avrupa Yeşil Mutabakatı ile hedefleri ve takvimi belirledi. Peki Avrupa Yeşil Mutabakatı nedir, neleri içeriyor? Taşımacılık sektörünü nasıl etkileyecek?  Bu soruları cevaplandıran ÜNSPED Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Cahit Soysal, Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın lojistik sektörünü zorlayacağını söyledi.  
Tedarik zinciriniz çevik mi?Emine Taşçı Kaya - GSK Tüketici Sağlığı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Tedarik Zinciri Strateji ve Transformasyon Kıdemli Direktörü
ABC Lojistik, filosunu IVECO S-WAY çekicileriyle güçlendirdi


Yayın: 30-07-2021
Kategori: Ticari Araçlar

IVECO yetkili satıcısı Gülsoylar Otomotiv, Kayseri’de ABC Lojistik’e satışını gerçekleştirdiği 100 adet S WAY çekicinin 10 adetini teslim etti. 
 
Yurtiçi Kargo’dan Adalar hamlesi


Yayın: 30-07-2021
Kategori: Kargo

Hayata geçirdiği yeniliklerle sektöre ilkleri kazandıran Yurtiçi Kargo, Adalar’da yaşayan müşterileri için yeni bir çalışmaya daha imza attı. Şirket, artık Adalar’a gönderilen kargoları Yurtiçi Kargo teknesi ile müşterilerine ulaştırıyor. Bostancı sahilinden kargoları alan Yurtiçi Kargo teknesi, Adalar’daki müşterilerinin kargolarına daha hızlı ve güvenilir bir şekilde kavuşmalarını sağlıyor.
Turkish Cargo, Türk gül ürünlerini dünyanın dört bir yanına taşıyor


Yayın: 29-07-2021
Kategori: Havayolu

Dünyanın en güçlü kargo uçuş ağına sahip olan ve kıtalararasında ticaret köprüleri kuran Turkish Cargo, Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlıyor. Bayrak taşıyıcı hava kargo markası, Anadolu’nun Göller Yöresinde ve Isparta’da üretilen gül ürünlerini, 60 yılı aşkın bir süredir dünyadaki parfüm ve esans endüstrisinde önde gelen ülkeleri Almanya, Fransa, Çin ve ABD başta olmak üzere onlarca noktaya ulaştırıyor. 
“Kadın İçin Taşıyoruz” projesi İzmir’deki ihracatçılarla buluştu


Yayın: 29-07-2021
Kategori: Denizyolu

DFDS Akdeniz İş Birimi, KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği ”Kadın İçin Taşıyoruz” projesini, Anadolu’daki kadın ihracatçılarla buluşturan dijital paneller serisinin beşinci durağı İzmir oldu. Dijital buluşmada proje Ege’nin incisi İzmir’deki ihracatçılara da tanıtıldı. 
Denizde navlun fırtınası dinmeyecekKonteyner taşımacılığında yaşanan konsolidasyonlar sonrasında rekabet seçeneklerinin azaldığını, sektörün artık belli başlı firmalar tarafından domine edildiğini vurgulayan Türk Armatörler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Çınar, navlunu artık taşıtanın değil taşıyanın belirleyeceğini, bu durumun da fiyatları yüksek tutmaya devam edeceğini söyledi. Çınar ayrıca IMO’nun sıfır emisyon hedefi doğrultusunda yapılacak yatırımların doğuracağı maliyet ve hurdaya çıkan gemilerle bozulabilecek arz talep dengesinin de navlun fiyatlarını etkileyeceğine belirtti.