TAV'dan Özbekistan havalimanları için işbirliğiTAV Havalimanları, başkent Taşkent ve ülkedeki diğer havalimanı projelerinde işbirliği yapmak üzere Özbekistan İnovasyon Bakanlığı’yla çalışmalara başlayacak.
Volvo Trucks 2020’de büyümesini sürdürdüTemsa İş Makinaları’nın distribütörlüğünü üstlendiği Volvo Trucks, müşteriyi odağına alan hizmet yaklaşımını 2020 yılında da devam ettirdi. Volvo Trucks, hizmet şirketi yaklaşımı ve yeni teknolojileriyle 2021’de de hedeflerini yüksek tutuyor.
Doğadan’ın amacı bütünsel bir tedarik zinciri“Günümüzde tedarik zinciri kompleksleri gittikçe artıyor. Biz Doğadan olarak daha dirençli bir tedarik zinciri oluşturmak amacıyla, ana stratejimizi destekleyen 3 ana ilke ile yola çıktık. Bu ilkeleri, ‘esneklik, adapte olma becerisi ve iş birliği’ (tüketicilerle, müşterilerle ve tedarikçilerle) olarak özetleyebiliriz. Süreçlerimizin hepsinde bu üç unsura dikkat ederek çözümler üretiyoruz.”  
DHL Express, dünyanın en iyi işverenleri arasındaDünyanın lider ekspres taşımacılık hizmetleri sağlayıcısı, her kıtada temsil edilen ve 48 ülkede performansı tanınan dünyanın en iyi işverenlerinden biri oldu  DHL Express, üst üste yedinci kez Dünyanın En İyi İşverenleri arasında yerini aldı.
Ford Trucks, 2021’e hızlı bir giriş yaptıAğır ticari pazarında dünya çapında büyümesini sürdüren Ford Trucks, 2021’i yeni ürün ve geliştirmelerle karşılıyor. Ford Trucks, ‘Birlikte Geleceği Yüklüyoruz’ mottosuyla gerçekleştirdiği lansmanda; 250 adet üretilecek, koleksiyon niteliğindeki yeni ‘F-MAX Blackline’ ve dolu depoyla 5000 km’ye kadar varan menzil sağlayan yeni ‘F-MAX L’yi müşterilerine sunarken, F-MAX’te standart olarak sunulacak olan ve %5’e varan yakıt tasarrufu sağlayan “Eco+ Mode ”, ConnecTruck uygulamasının geliştirilen özellikleri ve şehir içi kullanıma yönelik modellerde de  “9 ileri otomatik şanzıman” ve “dümenlenebilir arka aks” opsiyonları tanıtıldı.
Port Akdeniz’in QTerminals’e devri tamamlandı


Yayın: 26-01-2021
Kategori: Denizyolu

Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding, portföyünde bulunan Antalya’daki ticari limanı Port Akdeniz’in devrini tamamladı. Gerekli onayların ardından Port Akdeniz’in 1.033.158.000 TL (140 milyon ABD Doları) bedelle Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals’e devrinin tamamlanması ile birlikte Global Ports Holding, stratejisi doğrultusunda kruvaziyer işletmeciliği odağını daha da artırdı.
 
Aras Kargo, e-ticaretin en iyi kargo şirketi seçildiTürkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards’da kargo kategorisinde birinciliğe ulaşarak yılın kazananı oldu. Aras Kargo, geçtiğimiz sene ECHO Awards’da müşterisine “En İyi E-Ticaret Deneyimini Yaşatan” kargo şirketi seçilmişti. 
Ford Otosan lojistikte “çevik” olacakOtomotiv lojistiğinde devreye aldığı projelerle ilklere imza atan Ford Otosan, tedarik zincirinde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Lojistik süreçlerini çevik bir yapıya kavuşturacak çözümlere odaklandıklarını belirten Ford Otosan Malzeme Planlama & Lojistik Üst Düzey Yöneticisi Gökşen Töre Sancak, ayrıca süreçlerin sürdürülebilir güvenliği için Uzak Doğu ve Avrupa sevkiyatlarında alternatif taşıma modlarının geliştirilmesini önemsediklerini vurguladı. 
Tırsan, liderliğini Avrupa başarılarıyla taçlandırdı


Yayın: 25-01-2021
Kategori: Ticari Araçlar

15 ülkeden 16 jürinin katılımı ile Avrupa’nın en büyük ticari araç fuarı kapsamında düzenlenen Treyler İnovasyon Ödülleri’nde Tırsan, 4 ödül birden kazanarak, 2017 yılından başlayarak ödülün her kategorisinde ödül alan ilk ve tek şirket oldu.
CEVA Logistics’ten Covid-19 aşısı dağıtımına lojistik destek


Yayın: 25-01-2021
Kategori: Lojistik

CEVA Logistics, dünya genelinde COVİD-19 aşısı dağıtım operasyonlarına lojistik destek vermek amacıyla Hope Konsorsiyumuyla mutabakat imzaladı. Konsorsiyum, 2021 yılı sonuna kadar milyarlarca doz aşı dağıtmayı hedefliyor.