Banner


Asset, gözünü Uzakdoğu ve Amerika’ya dikti


Yayın: 23-09-2022
Kategori: Lojistik

İlk yurtdışı ofisini Almanya’da kuran Asset, öncelikle İtalya, Uzakdoğu ve Amerika’da olmak üzere her kıtada kendi HUB operasyon merkezleri ile hizmet vermeyi hedefliyor. 
Çobantur Boltas’ta “Akademili” sürücüler direksiyon başına geçti


Yayın: 21-09-2022
Kategori: Lojistik

Çobantur Boltas’ın sektördeki yetkin ve formasyonlu sürücü açığını gidermek amacıyla hayata geçirdiği Sürücü Yetiştirme ve Geliştirme Akademisi, ilk mezunlarını verdi. 
NGL filosunu Iveco S-Way çekicilerle güçlendirdi


Yayın: 21-09-2022
Kategori: Ticari Araçlar

NGL (Norther Global Logistics), artan uluslararası taşımacılık taleplerini karşılayabilmek için filo yatırımlarını sürdürüyor. Şirket, IVECO’dan verdiği 40 çekici siparişinin ilk 10 adedini teslim aldı. 
Alışan Lojistik filosunu büyütmeye devam ediyor


Yayın: 21-09-2022
Kategori: Lojistik

Alışan Lojistik, yeni yatırımları doğrultusunda filosunu güçlendirmeye devam ediyor. 
Yolda.com’un CFO’su Hakan Fidan Oldu


Yayın: 21-09-2022
Kategori: Lojistik

Tchibo ve Arvato’da CFO’luk yapan, birçok satınalma ve birleşme süreçlerine imza atan Hakan Fidan, lojistik girişimi Yolda.com’da da CFO’luk görevini üstlenecek. 
Continental’den 5.nesil Conti Hybrid lastikler


Yayın: 20-09-2022
Kategori: Lojistik

Continental, şehirlerarası taşımacılık yapan ve ağır yük taşıyan araçlar için geliştirdiği 5.nesil Conti Hybrid premium lastik serisini piyasaya sürüyor. 5. nesil ile sunduğu hizmetleri İspanya’nın Sevilla kentinde düzenlenen lansmanda paylaşan Continental, yeni Conti Hybrid lastiklerinin de tanıtımı yaptı. Özelikle ağır yük araçlarının lastiklerinde oluşan hızlı yıpranmanın önüne geçmek için tasarlanan Conti Hybrid serisi lastikler, Conti Hybrid HS5 ön aks ve Conti Hybrid HD5 çeker aks’dan oluşuyor. Uzun kullanım ömrüne, yüksek kilometre performansına ve yüksek dayanıklılığa sahip seri, ağır yük araçlarına verimlilik ve tasarruf anlamında yeni nesil çözüm sunuyor.
Blue Water Shipping'den Türkiye'ye yatırımDanimarka merkezli uluslararası lojistik şirketi Blue Water Shipping, Türkiye’ye yatırım kararı almasının ardından pazara hızlı bir giriş yaparak İstanbul ve İzmir’de iki ofisiyle servis sunmaya başladı. 
Octovan 11,5 milyon TL yatırım aldı


Yayın: 20-09-2022
Kategori: Lojistik

Türkiye girişimcilik ekosistemi her iş kolundan girişimlerin yenilikçi çözümleriyle büyümesine tanık olurken, bir haber de lojistik sektöründen geldi. Nakliye ve taşımacılık alanlarında teknoloji çözümleri üreten ve nakliyeciler ile tüketiciler arasında bir pazaryeri olarak konumlanan yerli girişim 11,5 milyon TL yatırım aldı.
Horoz Bolloré Logistics’e yeni direktör!Horoz Bolloré Logistics, yeni kurulan Doğu ve Güney Marmara Bölge Direktörlüğü görevini Cumhur Semerciler’e emanet etti! 
Nestlé dağıtımdaki ayak izini intermodalle siliyor2050 yılında karbon emisyonunu sıfıra indirmeyi taahhüt eden Nestlé, tedarik zinciri süreçlerini ve lojistik operasyonlarını buna göre dizayn ediyor. İthalat taşımalarının yüzde 28’ini oluşturan intermodalin payını daha da yukarıya taşıyacaklarını açıklayan Nestlé Türkiye Planlama ve Dağıtım Direktörü Mehmet Ali Keleş, LNG ve CNG’li araçlarla sevkiyat oranlarını arttıracaklarını söylüyor.