Banner“Otomotivde 3. Ülke Taşımalarında Tercih Edilen Marka Olduk”


Yayın: 29-11-2023
Kategori: Otomotiv

Binek otomobilde dış ticaret hacmi rekor kırarken uluslararası taşımacılık talebi de hızla arttı. Hibrit otomobillerin ihracatında, elektrikli otomobillerin ise ithalatında rekor görüldü. Otomobil taşımacılığında da uzmanlaşan Logista Global Logistics’in Genel Müdürü Zeynep Akman, “Bitmiş otomobil dâhil otomotiv taşımalarımızı son teknoloji ile donatılmış araçlarımız ve deneyimli ekip arkadaşlarımızla yürütüyoruz.” dedi.
NGL, isminin hakkını veriyor!


Yayın: 29-11-2023
Kategori: Lojistik

İsmini “kuzeyden” alan Norther Global Logistics (NGL), Finlandiya ve Viking kökenli İsveç, Norveç, Danimarka ile Türkiye arasında kurduğu ağını güçlendirmeye devam ediyor. NGL Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu, ocak-ağustos döneminde Türkiye’nin İskandinav ülkeleri ile dış ticaretinin rekor tazelediğini hatırlatarak, “Bölge ülkelerine taşımalarımızı son iki yılda yüzde 22 artırdık” dedi.
Gümrük ve ticaret politikalarının geleceği mercek altına alındı


Yayın: 29-11-2023
Kategori: Gümrük
Etiketler: cavid degirmenci gaid

Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği tarafından düzenlenen "Antrepoların, Dünü, Bugünü, Yarını” çalıştayı Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. GAİD Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Değirmenci, parsiyel tırların iki iş günü müsaadesi ile boşaltılmasının Türkiye ekonomisine ve dış ticaretine büyük fayda sağlayacağını söyledi.
IVECO, 2024'de yenilenen ürün gamı ve yeni logosu ile giriyor


Yayın: 29-11-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Geçtiğimiz günlerde ‘Değişimin Kendisi Ol’ mottosuyla Barselona’da gerçekleştirilen ve tüm dünyada ses getiren IVECO 2024 Model Yılı ve Yeni Logo Lansman Etkinliği sonrası basın açıklaması yapan IVECO Türkiye üst yönetim kadrosu, ticari araçlar sektörünü değerlendirdi, 2024 yılı beklentilerini paylaştı. 
Hiper Lojistik hizmet ağını daha geniş bir coğrafyaya yayacak


Yayın: 29-11-2023
Kategori: Lojistik

55 ülkedeki hizmet ağı ve güçlü iş ortaklarıyla her yüke özel farklı çözümlemeler geliştiren Hiper Lojistik, intermodal taşımacılıkla da alternatifler yaratıyor. Hiper Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ergör, yurt dışı ofis yapılanmalarını güçlendirerek müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı hedeflediklerini söyledi. 
TET Global Lojistik, İki Sürücüsüyle UND - IRU Sürücü Ödüllerine layık görüldü


Yayın: 28-11-2023
Kategori: Lojistik

TET Global Lojistik, UND - IRU Sürücü Ödülleri'nde iki önemli başarıya imza attı. TET Global Lojistik sürücülerinden Adem Topal ve Muharrem Demirkoparan'ın uluslararası alanda yüksek standartlara uygunluk, güvenli araç kullanımı, şirkete olan bağlılık ve etik değerlere olan taahhütleri sayesinde ödüle layık görüldü.
UTİKAD'ın yeni başkanı Bilgehan Engin oldu


Yayın: 28-11-2023
Kategori: Lastik

UTİKAD'ın 41. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda başkanlığa Bilgehan Engin seçildi.
Damla Alışan: İntermodal taşımacılıkta geleceğe hazırız!“Yeşil Lojistik Belgesi” ve “OCS Sertifika”sına sahip olan Alışan Lojistik, çevre dostu uygulamaları ve sürdürülebilirlik faaliyetlerini intermodal taşımacılık hizmetleriyle destekliyor. İntermodal taşımacılıkta geleceğe hazır inovasyon gücüne sahip olduklarını vurgulayan Alışan Lojistik CEO’su Damla Alışan, bu alanda büyümeyi sürdüreceklerini, filo güçlerini büyüteceklerini ve katma değerli hizmet operasyonlarında yenilikler yaratmaya devam edeceklerini söyledi. 
Teknoloji odaklı fulfillment şirketi OPLOG 10 yaşında


Yayın: 27-11-2023

OPLOG Kurucusu ve CEO’su Halit Develioğlu: “Yeni nesil bir fulfillment şirketi olarak, kendi yarattığımız ve geliştirdiğimiz teknolojilerimizle, kurulduğumuzdan bu yana geçen 10 yılda sektörde fark yarattık ve önemli bir oyuncu haline geldik. Dünyada her şeyin yeniden kurgulandığı bu dönemde ticarette rekabet, lojistiği iyi kullanmakla başlıyor. OPLOG da tam bu noktada değer yaratıyor; sunduğumuz hızlı, teknoloji destekli ve marka vaatlerine uygun lojistik hizmetleri ile şirketlere rekabet avantajı kazandırarak onların işlerinin büyümesini destekliyoruz. Türkiye, İngiltere, Amerika ve Almanya’daki depolarımızla hem yerli hem de global müşterilerimize destek veriyor, markaların tek noktadan tüm dünyaya ulaşmasını sağlıyoruz.”
Galata Taşımacılık intermodal filosunu büyütüyor


Yayın: 27-11-2023
Kategori: Lojistik

Galata Taşımacılık, 2020 yılında hizmet portföyüne eklediği intermodal taşımacılıkta yatırımlarını ve büyümesini sürdürüyor. Son olarak mevcut olan filolarına ek olarak 50 adet daha 45HCPW konteyneri filoya kattıklarını vurgulayan Galata Taşımacılık Karayolu Genel Müdürü İlhan Tozar, 2024’te komple taşımalarda intermodalin payını daha da artırmayı hedeflediklerini söyledi.