DHL Express, dünyanın en iyi işverenleri arasındaDünyanın lider ekspres taşımacılık hizmetleri sağlayıcısı, her kıtada temsil edilen ve 48 ülkede performansı tanınan dünyanın en iyi işverenlerinden biri oldu  DHL Express, üst üste yedinci kez Dünyanın En İyi İşverenleri arasında yerini aldı.
Ford Trucks, 2021’e hızlı bir giriş yaptıAğır ticari pazarında dünya çapında büyümesini sürdüren Ford Trucks, 2021’i yeni ürün ve geliştirmelerle karşılıyor. Ford Trucks, ‘Birlikte Geleceği Yüklüyoruz’ mottosuyla gerçekleştirdiği lansmanda; 250 adet üretilecek, koleksiyon niteliğindeki yeni ‘F-MAX Blackline’ ve dolu depoyla 5000 km’ye kadar varan menzil sağlayan yeni ‘F-MAX L’yi müşterilerine sunarken, F-MAX’te standart olarak sunulacak olan ve %5’e varan yakıt tasarrufu sağlayan “Eco+ Mode ”, ConnecTruck uygulamasının geliştirilen özellikleri ve şehir içi kullanıma yönelik modellerde de  “9 ileri otomatik şanzıman” ve “dümenlenebilir arka aks” opsiyonları tanıtıldı.
Port Akdeniz’in QTerminals’e devri tamamlandı


Yayın: 26-01-2021
Kategori: Denizyolu

Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding, portföyünde bulunan Antalya’daki ticari limanı Port Akdeniz’in devrini tamamladı. Gerekli onayların ardından Port Akdeniz’in 1.033.158.000 TL (140 milyon ABD Doları) bedelle Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals’e devrinin tamamlanması ile birlikte Global Ports Holding, stratejisi doğrultusunda kruvaziyer işletmeciliği odağını daha da artırdı.
 
Aras Kargo, e-ticaretin en iyi kargo şirketi seçildiTürkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards’da kargo kategorisinde birinciliğe ulaşarak yılın kazananı oldu. Aras Kargo, geçtiğimiz sene ECHO Awards’da müşterisine “En İyi E-Ticaret Deneyimini Yaşatan” kargo şirketi seçilmişti. 
Ford Otosan lojistikte “çevik” olacakOtomotiv lojistiğinde devreye aldığı projelerle ilklere imza atan Ford Otosan, tedarik zincirinde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Lojistik süreçlerini çevik bir yapıya kavuşturacak çözümlere odaklandıklarını belirten Ford Otosan Malzeme Planlama & Lojistik Üst Düzey Yöneticisi Gökşen Töre Sancak, ayrıca süreçlerin sürdürülebilir güvenliği için Uzak Doğu ve Avrupa sevkiyatlarında alternatif taşıma modlarının geliştirilmesini önemsediklerini vurguladı. 
Tırsan, liderliğini Avrupa başarılarıyla taçlandırdı


Yayın: 25-01-2021
Kategori: Ticari Araçlar

15 ülkeden 16 jürinin katılımı ile Avrupa’nın en büyük ticari araç fuarı kapsamında düzenlenen Treyler İnovasyon Ödülleri’nde Tırsan, 4 ödül birden kazanarak, 2017 yılından başlayarak ödülün her kategorisinde ödül alan ilk ve tek şirket oldu.
CEVA Logistics’ten Covid-19 aşısı dağıtımına lojistik destek


Yayın: 25-01-2021
Kategori: Lojistik

CEVA Logistics, dünya genelinde COVİD-19 aşısı dağıtım operasyonlarına lojistik destek vermek amacıyla Hope Konsorsiyumuyla mutabakat imzaladı. Konsorsiyum, 2021 yılı sonuna kadar milyarlarca doz aşı dağıtmayı hedefliyor. 
Karayel Nakliyat, Volvo Trucks’ı tercih etti


Yayın: 22-01-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Filosunda 5 adet Volvo Trucks aracı olan Karayel Nakliyat, bünyesine 15 adet Volvo FH460 ve 3 adet Volvo FH500 daha ekledi. Atık taşımacılığı yapan firmanın tercih ettiği araçlar sağlamlığı ve yakıt tasarrufu ile öne çıkıyor.
 
Mercedes-Benz, 2021’ye kamyon ürün gamında yeniliklerle girdi


Yayın: 22-01-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Kamyon ve çekici segmentlerinde yenilenen portföyü ile Mercedes-Benz Türk, hem filo müşterileri hem de bireysel araç sahiplerinin taleplerine yanıt veriyor. 2021 yılında, motor güçleri 10 ile 30 PS arttırılan Arocs modelleri daha donanımlı hale getirildi. Beton mikseri segmentinde ise yeni Arocs 3740 aileye katıldı. 2021 Actros modellerinde nakliye serisi yenilenirken, çekici segmentinde filo müşterilerine yönelik Actros 1842 LS ve serinin en yeni üyesi Actros 1851 Plus paketi müşterileri ile buluşuyor. 2021 yılında tüm Atego araçlarında sürücünün konforunu artıran klima ve Atego 1518 paketinde ise hem ses hem de yalıtımı sağlayan ısı izolasyonu standart donanımlara eklendi. Ayrıca yeni Atego 1018 standart paketi de seriye katıldı.
Otokar Atlas büyük beğeni topladı


Yayın: 22-01-2021
Kategori: Ticari Araçlar

2020'de faaliyet gösterdiği segmentlerin toplamında 12’nci kez Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüs markası olduğunu duyuran Otokar, 2013 yılında satışa sunduğu ve 2020'nin başında yenilediği Atlas kamyonunun özel sektörünün de ilk tercihi olmaya başladığını açıkladı.