Banner


DFDS, Nürnberg-Trieste demiryolu hattını yeni seferlerle güçlendiriyorDenizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın lider firması DFDS, intermodal taşımacılık faaliyetlerini güçlendirmeyi sürdürüyor. DFDS, geçtiğimiz sonbaharda hizmete giren Nürnberg- Trieste doğrudan demiryolu bağlantısını 11 Nisan 2021'den itibaren Çobantur Boltas iş birliğiyle eklediği yeni haftalık gidiş- dönüş seferlerle güçlendiriyor. 
 
Ares Logistics Avrupa'yı Azerbaycan ve Gürcistan'a taşıyacak


Yayın: 16-04-2021
Kategori: Lojistik

Ares Logistics Kurucu Ortağı Engin Kırcı, bu yıl Avrupa’daki şirketlerinin gücünden faydalanarak, Avrupa ülkeleri ile Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki taşımalara ağırlık vereceklerini açıkladı. 
Iveco'dan çok renkli çekici teslimatı


Yayın: 15-04-2021
Kategori: Ticari Araçlar

IVECO Denizli yetkili satıcısı Şahinler 13 adet S-WAY çekiciyi teslim etti.
 
Yıla hızlı başlayan Ford Trucks pazarda rekor pay hedefliyor


Yayın: 15-04-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Ford Trucks, bir yandan yurt dışında yeni pazarlara adım atmaya hazırlanırken, diğer yandan müşterilerine sunduğu yeni ürün ve hizmetlerle iç pazardaki büyümesini sürdürüyor. "Uluslararası pazarlarda satış adetlerimizi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 137 artırarak en yüksek ihracat adetlerine ulaştık” diyen Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, yurt içinde ise 1.850 araç satışıyla her 3 araçtan birini gerçekleştirme hedefini yakaladıklarını söyledi.  
UND, ticaret ve lojistiğin nabzını sınır kapılarında tutacak


Yayın: 15-04-2021
Kategori: Karayolu

Yaşanan pandemi şartlarının da bir gereği olarak tüm kara sınır kapılarında yapılanmaya karar veren UND, Kapıkule, Gürbulak ve Habur’da bulunan sınır gümrük temsilcilerine ek olarak en kısa süre içinde İpsala, Hamzabeyli, Sarp, Dilucu ve Aktaş’ta da temsilcilik açacak.
Aras Kargo pandemi döneminde 200 milyon adrese uğradı


Yayın: 14-04-2021
Kategori: Kargo

Aras Kargo, pandemi döneminde 200 milyondan fazla adrese uğradı. Günlük uğradığı adres sayısını 500 binden 1 milyonun üzerine çıkaran şirket en fazla gönderiyi İstanbul içinde taşıdı. Pandemi sürecinde e-ticaretin etkisiyle başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu olmak üzere Anadolu’nun farklı şehirlerinde üretim yapan KOBİ’ler de ülkenin dört bir yanına ürün göndermeye başladı. Bu durum kargo gönderimlerine de yansıdı. Doğu illerinin gönderi hacmi yüzde 70’in üzerinde arttı. Kargo hacmini arttıran iller arasında Iğdır, Bilecik, Adıyaman, Bartın, Tunceli, Kilis, Uşak, Şırnak, Giresun ve Batman yer alıyor. Artan kargo hacmini teknolojik yatırımlar ve yeni işe alımlar ile yöneten şirket, 1000’den fazla yeni istihdam yarattı.
Dinçer Lojistik tehlikeli madde taşımacılığı pazarını domine ediyor


Yayın: 14-04-2021
Kategori: Kimya

Tehlikeli madde lojistiğinde 18 yılı aşkın uzmanlığıyla güvenlik konusunu kırmızı çizgisi olarak gören Dinçer Lojistik, doğabilecek tüm risklere karşı kanun ve yönetmelikler kapsamındaki tedbirlere tam uygunluk ilkesiyle çalışmalarını sürdürerek sektörün dinamiklerini belirliyor.
Borusan Lojistik YYS ile Türk ihracatçısına avantaj sağlayacak


Yayın: 14-04-2021
Kategori: Lojistik

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Lojistik, uluslararası geçerliliği olan “AEO-Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü” sertifikası aldı. Ayrıca ilave yatırımlar ile YYS Sertifikası kapsamındaki “İzinli Gönderici” yetkisine de sahip olan Borusan Lojistik, ihracat gümrük işlemlerini hızlandırarak Türk ihracatçısına zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak.
DKV’den italya’da da tek kutu ile geçiş kolayliği


Yayın: 13-04-2021
Kategori: Karayolu
Etiketler: dkv italya tek kutu

Uluslararası nakliyecilerin Avrupa’yı tek kutu ile hızlı ve kolayca geçmeleri için hizmete sunulan DKV Box Europe kutusu artık İtalya’da da aktif!
Globelink Ünimar’dan kredi kartı ile ödeme kolaylığıLojistik sektörünün öncü isimlerinden olan Globelink Ünimar, denizyolu, havayolu, karayolu ve entegre lojistik alanında sunduğu çözümleri özel hizmetler ile birleştirmeye devam ediyor. Koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Globelink Ünimar, son olarak tüm ödeme ağını tek bir sistem altında toplayarak devreye aldığı sanal pos ödeme sistemi ile müşterilerine istedikleri her yerden hızlı ve güvenli bir şekilde kredi kartı ile ödeme yapma imkanı sunuyor.