Etiketler: ankaraDoğu'dan Batı'ya Kurbanlık Sevkiyatı Başladı


Yayın: 10-10-2012
Kategori: Gıda

Kurban Bayram'nın yaklaşmasıyla birlikte doğu illerinden batı illerine kurbanlık sevki de hız kazandı.

 
Sudan Gümrük Heyetinden Ankara Gümrüğüne ZiyaretSudan Gümrük İdaresi yetkililerinden Ankara Gümrüğüne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi.

 
Rum lobisi Demiryolu Konferansı’nı iptal ettirdiAB dönem başkanlığı devam eden Güney Kıbrıs’ın, Ankara’da  (30-31 Ekim) yapılacak uluslararası demiryolu konferansının önüne geçtiği iddia ediliyor.

 
Ankara konteyner treni ile denize açıldı


Yayın: 13-11-2012
Kategori: Demiryolu

Ankaralı sanayicinin doğrudan İzmir ve Mersin limanlarına bağlantısını sağlayan konteyner treni, Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’nden ikinci kez Mersin Limanı’na uğurlandı.

Başkent'te ihracat patlaması


Yayın: 07-01-2013
Kategori: Ekonomi Gündemi

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın, Başkent’in yüzde 10,5 ile ihracatını en fazla artıran ikinci il olmasını sevindirici bulduklarını, ancak yeterli görmediklerini belirterek, ‘’Başbakanımızdan savunma sanayi yatırımları ile ilgili müjde, Ekonomi Bakanımızdan da ihracatçıya pozitif ayrımcılık sağlayacak adımlar bekliyoruz’’ dedi.

Renault Trucks, başkentte güçleniyorRenault Trucks, Ceyhan Otomotiv ile iş birliği çerçevesinde Ankara’da yeni satış ve satış sonrası yetkili bayisini ticari araçlar sektörüne kazandırdı.