Etiketler: bakanBakan Yıldırım 2015'i değerlendirdiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, devam eden ve yeni yapılacak projelerle hızlı tren hatlarının 2018'de 3 bin 200 kilometreye çıkarılmış olacağını bildirdi. 
Bakan Yıldırım 3. havalimanı için tarih verdi


Yayın: 24-02-2016
Kategori: Havayolu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,  "Havacılıkta 2003'ten beri dünya istatistiklerini altüst eden bir gelişme yaşadık. Türkiye'nin dünya havacılığından aldığı pay yüzde 0,45'ti. Şu anda yüzde 2'ye yaklaştı. Dünyada bir havacılık başarı hikayesi yazdık" şeklinde konuştu.
Çandarlı Limanı’nda yap-işlet-devret süreci başladı


Yayın: 25-02-2016
Kategori: Denizyolu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Çandarlı Limanı ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, altyapının büyük oranda bittiğini, üstyapının ise yap-işlet-devret modeliyle yapılması için sürecin başladığını bildirdi.
Yeni Ulaştırma Bakanı belli oldu


Yayın: 24-05-2016
Kategori: Karayolu

Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na Ahmet Arslan'ı atadı.
Yeni kabinenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan oldu


Yayın: 10-07-2018
Kategori: Karayolu

Mehmet Cahit Turan, yeni kabinenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak ilan edildi. Bir dönem Karayolları Genel Müdürü ve Danıştay üyesi olarak da görev yapan Mehmet Cahit Turan, 2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından danıştay üyeliğine seçilmişti.