Etiketler: marmarayArkas Marmaray için sermaye artırdı


Yayın: 06-10-2012
Kategori: Lojistik
Etiketler: arkas marmaray

Arkas Holding, gerek yurtiçinde gerekse Akdeniz ve Karadeniz ülkelerinde gerçekleştirdiği yatırımlar nedeniyle büyüyen iş hacmi ve Marmaray’ın devreye girmesiyle demiryolu taşımacılığında yapılacak yatırımlar çerçevesinde sermaye artırımı kararı aldı.

Demiryolunda hem yatırım hem de trenler hızlandı


Yayın: 22-10-2012
Kategori: Demiryolu

Sivas, Ankara-Bursa Hızlı Tren, Ankara-Eskişehir Hızlı Tren, Ankara-İstanbul Hızlı Tren, Ankara-İzmir Hızlı Tren, Ankara-Konya Hızlı Tren, Ankara-Sivas hızlı tren, Eskişehir-Ankara Hızlı Tren, Eskişehir-İstanbul Hızlı Tren, Genel, Hızlı Tren, İstanbul-Ankara Hızlı Tren, İzmir-Ankara Hızlı Tren, Konya-Ankara Hızlı Tren, Manşet, Marmaray, Sistemler,

 
İstanbul'un dev projeleriBaşbakan Tayyip Erdoğan'ın "İktidarımıza bile mal olsa yapacağız" dediği, belki de toplu olarak ele alındığında Türkiye'nin en büyük projesi olacak kentsel dönüşüm yavaş yavaş başlıyor...

 
Asrın Projesi MARMARAY


Yayın: 30-11-2012
Kategori: Bir Bakışta

İstanbul’un ulaşım sorununa uzun süreli çözüm sunacak MARMARAY ile Asya-Avrupa kıtaları denizin altından kesintisiz bir demiryolu sistemi ile birbirine bağlanacak. İlk bölümü 2013 yılında tamamlanacak olan MARMARAY ile Londra’dan Çin’e kesintisiz demiryolu sağlanırken ilk yıllarda 1,5 milyon yolcu ve yıllık 3 milyon ton yük taşınacak. Böylece ‘152 yıllık rüya’ gerçek olacak.

Türkiye’nin lojistikte en avantajlı ili yatırım için kaynak arayışındaEkonomi Bakanlığı tarafından Türkiye’de lojistik avantajı en yüksek il olarak açıklanan Kocaeli, yetersiz altyapı ve yatırımlar nedeniyle bu gerçeği sanayiciler açısından fırsata çeviremiyor. Kentin 10 yıl sonra 200 milyar dolarlık dış ticarete imza atacağına dikkat çeken Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, sadece ulaşım altyapısının güçlendirilmesi içim kente bütçeden ayrılan kişi başı harcamanın Türkiye ortalamasına çekilmesini istiyor.