Etiketler: açıklamaTobb'dan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Açıklaması


Yayın: 18-09-2012
Kategori: Karayolu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ticaret ve TIR Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre, 2012 yılı Ağustos ayında, bir önceki yılın Ağustos ayına göre verilen geçiş belgesi sayısında yüzde 3,98'lik, TIR Karnesi sayısında da yüzde 3,30'luk bir azalma görüldü.

Yazıcı: Türkiye'de 100 kişiden 4'ü elektronik ortamda alış veriş yapıyor


Yayın: 17-09-2012
Kategori: Gümrük

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye’de e-ticaretin giderek yaygınlaştığını söyledi.

Taner Yıldız'dan ucuz benzin açıklaması


Yayın: 19-10-2012
Kategori: Akaryakıt

Enerji Bakanı Yıldız, benzin ve motorinde ÖTV eşitlemesi önerisiyle ilgili açıklama yaptı.

 
YHT 8 milyon kişi taşıdı


Yayın: 29-10-2012
Kategori: Demiryolu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya YHT hatlarında bugüne kadar 8 milyonun üzerinde yolcu taşındı"

 
Rekabetin usulleri değişti


Yayın: 01-11-2012
Kategori: Ekonomi Gündemi

Bakan Çağlayan, dünyada rekabetin usullerinin değiştiğini belirterek, ''Bundan sonra bilimi, teknolojiyi, tasarımı ve Ar-Ge'yi en iyi kullanan bu yarıştan karlı çıkacak'' dedi.

 
Ankara-İstanbul YHT açılış tarihini açıkladıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi ve Marmaray Projesi'nin aylık şantiye toplantılarını takip etmemdeki amaç, projelerin belirlenen ve taahhüt edilen tarihe yetiştirilmesidir" dedi.

 
İhracatın kimyası düzeldiİhracat ekim ayında 11 milyar 784 milyon dolar oldu. Sürpriz yaparak her ay lider olan otomotiv ve tekstil sektörlerini geçen kimya ihracatçıları fuarlara yüklenerek 1.6 milyar doları yakaladı

 
Dilovası lojistik üssü taşınsınKocaeli Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu: “Dilovası, lojistik üstünlüğü olan, Türkiye’nin en değerli yeri ve üretim noktasıdır. O yarım adanın kuzeyinde bir çok yer var, TOKİ buralarda rahatlıkla yeni bir yapılaşma sağlayabilir”

 

 

Gümrük Sorunu Çözülüyor...Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Suriye'de yaşanan karışıklıklar nedeniyle yeni gümrük kapılarının açılması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Derecik, Üzümlü, Gülyazı ve Aktepe'de gümrük müdürlükleri kurulması için çalışmalar sürdürülmektedi

 
'BALNAK çalışanlarıyla her zaman gurur duyacağım'


Yayın: 06-11-2012
Kategori: Lojistik

BALNAK'ın BORUSAN'a satışından sonra  Balnak Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Aygüler yaptığı ilk açıklama