Etiketler: taidADR’deki erteleme tansiyonu yükseltiyor!Akaryakıt, lojistik ve araç ürecileri ADR’ye kilitlenirken, yayınlanan yeni yönetmelikle taşıma araçları ve üniteleriyle ilgili hükümler 1 Ocak 2014 tarihine ertelendi. Kararı değerlendiren sektör temsilcileri; hizmet verdikleri alanlar kadar can ve mal güvenliği açısından da son derece önemli olan yönetmeliğin bir an önce devreye alınmasını talep ediyor.
ADR’deki öteleme üç sektörde tansiyonu yükseltiyor!


Yayın: 26-02-2013
Kategori: Karayolu

Akaryakıt sektörü değişik tarihlerde defalarca ertelenen ADR Yönetmeliği’ne kilitlenirken, bir erteleme daha geldi. Yayınlanan yeni yönetmelikle taşıma araçları ve üniteleriyle ilgili hükümler 1 Ocak 2014 tarihine ertelendi. Kararı değerlendiren sektör temsilcileri; akaryakıt, lojistik ve araç üreticileri açısından son derece önemli olan yönetmeliğin bir an önce devreye alınmasının elzem olduğunu söylüyor.
Çözüm ortaklığına dönüşen lojistik dış kaynak kullanımını tetikliyor


Yayın: 09-08-2014
Kategori: Otomotiv

Türkiye’de lojistiğin, hizmet alış verişi sözleşmesinin ötesinde bir çözüm ortaklığı anlayışına doğru ilerlediğini belirten TAİD Yönetim Kurulu Başkanı H. Bahadır Özbayır, artık birçok üreticinin lojistikte dış kaynak kullandığını ve bu trendin hızla devam ettiğini söylüyor. 
Lojistiğin rekabete katkısı hayati nitelikte


Yayın: 19-04-2016
Kategori: Otomotiv

Otomotiv sektörünün uzun vadedeki başarısının, rekabetçi yapısının muhafaza edilmesi ve hatta daha da iyileştirilmesine bağlı olduğunu vurgulayan TAİD Yönetim Kurulu Başkanı H. Bahadır Özbayır, “Lojistik sektörünün bu yapıya katkısı hayati niteliktedir” dedi.