Banner

Etiketler: utikatLojistikte Incoterms Kuralları


Yayın: 15-09-2012
Kategori: 10 Soruda

Dr. Hakan Çınar UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Conmar Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı 

Demiryolları özel sektöre açılsın!Demiryollu taşımacılığının özel sektöre açılması “Özel Tren İşletmeciliği” toplantısında masaya yatırıldı.

UTİKAD’ın çabaları ile KDV sorunu kökten çözüldü


Yayın: 09-10-2012
Kategori: Lojistik

Yazarlarımızdan Turgut Erkeskin bu hafta Türk lojistik sektörü adına son derece önemli bir gelişmeyi ele aldı.

Lojistik devleri Türkiye’de buluşacakGeleceğin küresel lojistik üs adayı olan Türkiye, 10-12 trilyon dolarlık büyüklüğe sahip küresel lojistik pazarındaki payını arttıracak.

UTİKAD önemli bir anlaşmaya daha imza attı


Yayın: 07-11-2012
Kategori: Lojistik

2-5 Mayıs 2013 tarihinde UTİKAD-CNR işbirliğinde düzenlenecek “Transport ve Lojistik - Uluslararası Transport, Araç, Ekipman, Depolama ve Yönetim Teknolojileri Fuarı’yla  ilk kez dünya lojistik sektörü Türkiye’de buluşacak.

UTİKAD


Yayın: 12-11-2012
Kategori: Bir Bakışta

Kısa adı UTİKAD olan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği, 1986 yılında 30 firmanın katılımı ile Uluslararası Nakliye Müteahhid ve Acentaları Derneği (UNMAD) adı altında kuruldu.

'Büyüyen lojistik pazarında KOBİ'ler için de fırsat var'UTİKAD Başkanı Erkeskin, global lojistik pazarında büyük şirketler kadar küçük ve orta ölçekli şirketler için de fırsatlar olduğunu belirterek, "Lojistik sektöründe gelecek KOBİ'ler açısından karanlık değil. Küreselleşmeyi şirketiniz için fırsata çevirin"

BALO, Anadolu ile Avrupa’yı demiryolunda buluşturacak2011 yılında temelleri atılan ve Anadolu sanayicisi için Avrupa’ya demiryolu köprüleri kuracak olan BALO Projesi, milli bir organizasyon olma yolunda..

Alman lojistikçilerden Türkiye’ye işbirliği çağrısıLojistik süreçlerdeki güvenli taşımacılık alanında Türkiye’nin dünyadaki öneminin giderek artığını belirten Alman Lojistik Derneği BVL International Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ing. Thomas Wimmer, “Bu nedenle Almanya ve Türkiye’nin lojistik sektörünü temsil eden derneklerin işbirliği bizim için önem taşıyor. Rekabet değil, işbirliği içinde çalışmak istiyoruz” dedi.