Etiketler: haberlerİzmir Limanı için 300 milyon dolarlık formülİzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ortaklığında yürütülen “İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyon Projesi” bölgenin kaderini değiştirecek.

Türkiye-Kırgızistan hattında yeni kararlarTürk-Kırgız Kara Ulaştırması Karma Komisyonu, dördüncü toplantısını 13-14 Eylül 2012 tarihlerinde Kırgızistan’ın Bişkek şehrinde gerçekleştirdi.

'TAV olarak 3. havalimanı ihalesine girmeye mecburuz'


Yayın: 10-10-2012
Kategori: Havayolu

Sani Şener, yeni yapılması planlanan ve hazırlıkları son aşamaya gelen İstanbul Üçüncü Havalimanı için ihaleye girmeye mecbur olduklarını ve buna tek başına yeterli olduklarını söyledi.

 
Kırgızistan Gümrük Birliği’nde yerini alıyorKırgızistan son bir yıldır Rusya, Kazakistan ve Belarusya üçlü ülkerin üyeliğinde oluşan Gümrük Birliği’ne dahil olmasına olumlu bakmaya başladı.

 
Güneydoğu, hızlı trenle lojistik üssü olacakTCDD, Güneydoğu'yu saatte 160 km hızla kat edecek yeni bir hat için kolları sıvadı. Diyarbakır ve Mardin'i bağlayacak projenin bir ucu da Irak ve Suriye'ye uzanacak