Tırsan'dan akademik çalışmalara destek


Yayın: 19-09-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: tırsan

Tırsan, ‘Endüstri 4.0 / 5.0: Gelecek Çağda Geleceğin Zihinleri ve Gelecek Toplum’ temasıyla gerçekleşen 10. Uluslararası Zeki İmalat ve Hizmet Sistemleri Sempozyumu’na (IMSS'19) “Gümüş Sponsor” oldu. Yapay zekâ ve zeki sistemleri odağına alan etkinlikte, uzman konuklar, sektördeki en yeni gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.
Avrupa’nın 3’üncü Büyük Dijital Lojistik Platformu Oldu


Yayın: 19-09-2019
Kategori: Lojistik

Türkiye’nin ilk ve tek Dijital Lojistik Platformu “Borusan Lojistik I eTA”, 2019 yılının ilk 8 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre 5 kat büyüyerek, Avrupa’nın 3. büyük lojistik platformu haline geldi ve 156 bin kayıtlı kamyon sayısı ile müşterisinin en güvenilir yol arkadaşı oldu
Hareket Hazar Denizi’ne Açılıyor


Yayın: 17-09-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: hareket hazar denizi

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, Hazar Denizi’nde bulunan Bautino TS Marine Base Limanı’nın işletme hakkını devraldı. Şirket, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan için stratejik öneme sahip, uluslararası standartlarda bir heavy lift limanı oluşturacak ve 1 Nisan 2020 tarihinde faaliyetlerine başlayacak.
DHL sektörde bir ilki gerçekleştirdi


Yayın: 17-09-2019
Kategori: Havayolu
Etiketler: dhl hava kargo

DHL Express, Ticaret Bakanlığı tarafından verilen, şirketlere gümrük işlemlerinde kolaylık ve imtiyazlar getiren, uluslararası geçerliliğe sahip “Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası”na sahip ilk uluslararası hızlı hava taşımacılığı şirketi oldu.
Yusen İnci Lojistik’ten İzmir’e çevreci ofis


Yayın: 17-09-2019
Kategori: Lojistik

İnci Holding’in 1998’den bu yana, “Lojistik Hizmetler”, “Tedarik Zinciri Çözümleri” ve “Tedarik Zinciri Danışmanlık Hizmetleri” alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet veren iştiraki Yusen İnci Lojistik, büyüyen organizasyonuna İzmir’de çevreci bir ofis daha ekledi.
220’den fazla ülkeye %25 indirimle kargo fırsatı


Yayın: 11-09-2019
Kategori: Lojistik

Dünya’nın 220’den fazla ülkesine gönderi yapabilen Yurtiçi Kargo, 31 Ekim 2020 tarihine kadar sürecek “Yurtdışı Kampanyası” çerçevesinde tüm ekspres gönderilerde %25 fiyat avantajı sunmaya başladı. Söz konusu hizmet, yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da tek bir tıkla internet üzerinden de takip edilebilecek.
DKV Euro Service üst yönetiminde atama


Yayın: 10-09-2019
Kategori: Lojistik

DKV Euro Service üst yönetiminde önemli bir atama yapıldı. Emekli olan Jürgen Steinmeyer’den boşalan Otoyol Sistemleri Direktörlüğü görevine, sektörün deneyimli ismi Jérôme Lejeune atandı.
 
DHL Supply Chain Türkiye'de yeni atama


Yayın: 10-09-2019
Kategori: Lojistik

Alman lojistik devi DHL Supply Chain'in Türkiye İş Geliştirme Direktörü Ömür Özkardeşler oldu.
10 Soruda: Gümrük Müşavirliği


Yayın: 02-09-2019
Kategori: 10 Soruda

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türk dış ticaret işlemlerinin %92’si gümrük müşavirleri tarafından yapılıyor. Yani antrepolar, transitlerde dahil olmak üzere 6,5 milyona yakın beyanname gümrük müşavirleri tarafından düzenleniyor. Bir başka değişle 2018’de Türkiye'nin ihracatının 155 milyar doları ve ithalatının da 205 milyar doları gümrük müşavirlerinin hazırladığı beyannamelerle yapıldı. İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Keskin, “110 yıllık deneyimiyle on binlerce mevzuata hakim gümrük müşavirleri, yüz binin üzerindeki çalışanlarıyla gümrüklerimizin sigortası oldular” dedi. Keskin, gümrük müşavirlerinin neden gümrüklerin sigortası olarak görülmesi gerektiğini 10 Soruda açıkladı. 
 
Türkiye’nin yükünü denizyoluna indirmek zorundayız


Yayın: 02-09-2019
Kategori: Denizyolu

Dünyada bugün mevcut yükün yüzde 88’inin denizyolu ile taşındığını, Türkiye’de ise tam tersine karayoluyla taşınan yük oranın toplam yükün yüzde 90’ını oluşturduğuna dikkat çeken İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “11. Kalkınma Planı’na göre toplam konteyner elleçlemesi miktarının 2023’te 13.5 milyon TEU’ya, denizyolu yük elleçlemelerinde transit yük oranının yüzde 15.5’ten yüzde 17.3’e çıkması hedefleniyor. Yükümüzü mutlaka parasız otoyollar olan denizlere indirmeliyiz” dedi.