MSC’den Yeni Servis


Yayın: 01-11-2019
Kategori: Denizyolu
Etiketler: msc tekirdağ

Dünyanın en büyük konteyner taşıyıcıları arasında yer alan Mediterranean Shipping Company (MSC)’nin Kuzey Avrupa ve İngiltere limanları ile Asyaport’u birbirine bağlayacak olan ikinci servisi “Aegean Service” 14 Kasım itibariyle Tekirdağ Asyaport Limanı’na uğrak yapmaya başlayacak.
İTT Lojistik Renault Trucks ile iş birliğini güçlendiriyor


Yayın: 01-11-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: itt renault trucks

Son olarak 2018’de 21 adet Renault Trucks T460 çekici alımı yapan İTT Lojistik, filosunu tek markalı yapmak üzere emin adımlarla ilerliyor. Çoğunlukla yurtiçi olmak üzere tehlikeli madde ve kimyasal ağırlıklı likit taşımacılığı yapan İTT Lojistik’in tamamı ADR’li olan filosu, yeni 15 adet T460 4x2 çekiciler ile güçlendiriliyor. Böylece toplam 66 çekiciden oluşan İTT filosunun 51aracı, Renault Trucks çekicilerden oluşuyor.
Cam şişe ilk kez kapalı vagona girdi!


Yayın: 30-10-2019

Karayolunda olduğu gibi demiryolunda da Lojistik Mühendisliği örneği sergileyen Arkas Lojistik, Türkiye’de ilk kez cam şişe taşımasını demiryolu ile yapan şirket oldu. Arkas Lojistik Türk Tuborg A.Ş.’nin boş şişelerinin nakliyesini üstlendi.  
Cam şişe kapalı vagona girdi!


Yayın: 30-10-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: arkas lojistik

Karayolunda olduğu gibi demiryolunda da Lojistik Mühendisliği örneği sergileyen Arkas Lojistik, Türkiye’de ilk kez cam şişe taşımasını demiryolu ile yapan şirket oldu. Arkas Lojistik Türk Tuborg A.Ş.’nin boş şişelerinin nakliyesini üstlendi.  
Alışan, “Ar-Ge250” listesine adını yazdırdı


Yayın: 30-10-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: alışan lojistik

Lojistik sektörün lider kuruluşlarından Alışan Lojistik, uzun vadeli rekabette güç sağlayacak önemli araçlardan biri olan Ar-Ge yatırımları ile dikkat çekiyor. Alışan Lojistik, TURKISHTIME Dergisi’nin hazırladığı 2018 yılı “Ar-Ge250” listesinde 145. sırada yer aldı.
Tehlikeli madde taşımacılığını akaryakıt sektörü besliyor


Yayın: 25-10-2019
Kategori: Kimya
Etiketler: niyazi ilter petder

209,6 milyar TL büyüklüğe ulaşan akaryakıt sektörü tehlikeli madde taşımacılığı alanında da önemli bir trafik yaratıyor. Petrol Sanayi Derneği Genel Sekreteri Niyazi İlter, 2018 yılında sadece terminal ve depolardan istasyonlara yaklaşık 2,5 milyon ton benzin, 24 milyon ton motorin ve yine yaklaşık 3,5 milyon ton LPG otogaz taşındığını aktarıyor. 
14 bin araca ADR uygunluk belgesi verildi


Yayın: 25-10-2019
Kategori: Kimya
Etiketler: adr tse

Test, muayene ve belgelendirme işlemlerinin TSE tarafından yapılmaya başlanmasıyla hem ihracatın hem de yurt dışına tehlikeli madde taşımacılığının önü açıldı. Bugüne kadar 2015’ten sonra üretilen 14.000 araca ADR uygunluk belgesi verildiğini aktaran TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin,2005 tarihinden önce üretilen araçların uygunluk belgesi alması için son tarihin 31 Aralık olduğunu hatırlatarak, bugüne kadar 10.000 adet eski araç ve 5.900 adet eski tankın muayene işlemlerinin yapıldığını söyledi. 
TürkTraktör Tedarik Zinciri Süreçlerinde Dijital Dönüşüm


Yayın: 25-10-2019
Kategori: Lojistik Vizyon

“TürkTraktör Tedarik Zinciri dijital dönüşüm yolculuğunda bir sonraki adım, ‘Büyük Veri’ ve ‘İş Zekası (BI)’ kavramlarının süreçlere etkin şekilde entegre edilmesi ve stratejilerin bu doğrultuda geliştirilmesi olacaktır. “Büyük Veri” ekonomik etkilere bağlı olarak sürekli değişen satış rakamlarının tahmin edilmesi ve tedarik zinciri faaliyetlerinin en verimli şekilde planlanması için kritik rol oynayacaktır.” / TürkTraktör Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Ergun Özdamar
Turkish Cargo web portalı yenilendi


Yayın: 25-10-2019
Kategori: Havayolu

Küresel hava kargo sektörünün en hızlı büyüyen markası olan Turkish Cargo’nun, kullanıcı dostu, tüm işlemlerin takibini sağlamaya yardımcı olarak acenteye özel çözümler ve kolaylıklar sunan internetteki fonksiyonel ara yüzü olan web portalı yenilendi.
Tırsan tehlikeyi üç adımda bertaraf ediyor


Yayın: 24-10-2019
Kategori: Ticari Araçlar

Tırsan, Kässbohrer STC serisi Tehlikeli Kimyasal Taşıyıcı Paslanmaz Tankerleri, STB serisi Alüminyum Akaryakıt Tankerleri ve SSK ADR serisi Tehlikeli Katı Kimyasal Taşıyıcı Alüminyum Siloları olmak üzere üç ürün gamıyla tehlikeli madde taşıyıcılarının tüm gereksinimlerini karşılıyor. Ürettikleri ürünlerin sınıfının en hafif araçları olduğunu vurgulayan Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, “Böylece daha fazla yük, daha az yakıt tüketilerek taşınmaktadır” diyor.