Tırsan’dan Meryıldız Lojistik’e 5 adet Talson


Yayın: 17-01-2020
Kategori: Ticari Araçlar

Uluslararası parsiyel taşımacılığın önde gelen firmalarından Meryıldız Lojistik, tercihini yine Tırsan’dan yana kullanarak filosunu 5 adet Talson TGG TAL Tekstil Taşıyıcı araç ile güçlendirdi.
Robert T. Ateş: Tedarik zincirinde 4 önemli kavram


Yayın: 30-12-2019
Kategori: Ekonomi Gündemi

Robert T. Ateş / Nordex Acciona Windpower Türkiye Proje Lojistik Müdürü
Ali Ercan Güleç: 2020 Kombine Taşımacılık yılı olmalı


Yayın: 30-12-2019

Ali Ercan Güleç / DTD Yönetim Kurulu Başkanı 
 
Emre Eldener: Lojistik sektörü için doğru adımlar atılmalı


Yayın: 26-12-2019

Emre Eldener / UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı
DSV'nin filo yatırımında tercihi Tırsan


Yayın: 26-12-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: dsv tırsan

Avrupa’nın en büyük lojistik şirketlerinden Danimarkalı DSV, tercihini Tırsan’dan yana kullanarak filosunu Kässbohrer K.SCS M Mega Tenteli Perdeli araçlar ile güçlendirdi. Avrupa’nın en geniş ürün gamını sunan Tırsan, 55 ‘den fazla ülkedeki müşterilerine kalitesi ve verimliliği ile ön plana çıkan araçlar sunarak, Avrupalı lojistik firmalarının öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. 
Tedarik Zincirinde Dönüşüm YolculuğuGökşen Töre Sancak - Ford Otosan Malzeme Planlama ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı
Türkiye'nin lojistik yol haritası açıklandı


Yayın: 25-12-2019
Kategori: Lojistik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katılımıyla Ankara YHT Garı'nda düzenlenen Lojistik Master Planı'nın tanıtım toplantısında, Türkiye'nin bölgesinde lojistik üs olmasını hedeflediklerini söyledi.
Eskişehir'de sanayiciler lojistikte iyileştirmeler istiyor


Yayın: 25-12-2019
Kategori: Ekonomi Gündemi

Üreticiler ve sanayiciler için zor bir yıl olmasına rağmen, hükümet ve devlet politikalarında üretim ekonomisine geçiş, üretim odaklı büyüme, yerli ve milli üretimin desteklenmesi ve teşvik edilmesinin ciddi bir adım olduğunu belirten Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, ESKİŞEHİR SANAYİSİ 2023 VİZYON PROGRAMI SORUNLAR / ÇÖZÜMLER raporunda  "Nakliyenin büyük bir gider olması, Eskişehir'in bir türlü limanlara bağlanamaması, Hasanbey Lojistik Köyünün etkin kullanılamaması ve özellikle Eskişehir 0SB ve Lojistik köy arasındaki demiryolu hattının yapılmaması maliyetleri her geçen gün yukarı çekmekte, bu da avantaj kaybına neden olmaktadır" görüşünün dile getirildiğini ifade etti.
10 SORUDA U-ETDS UYGULAMASI


Yayın: 25-12-2019
Kategori: 10 Soruda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu (KTK) ve KTY çerçevesinde taşımacılık faaliyetinde bulunan firmaların taşıdıkları eşya, kargo ve yolcu hareketlerinin elektronik olarak gerçek zamanlı takibi, değerlendirilmesi ve denetimi imkanlarının sağlanabilmesi için U-ETDS sistemini geliştirdi. UND İcra Kurulu Üyesi Kadir Çirkin, sistemin detaylarını UTA Lojistik için anlattı.
 
Türk üreticilerinin ticaret elçisi DHL Freight


Yayın: 25-12-2019
Kategori: Lojistik

Türkiye’den yurtdışındaki fuar ve etkinliklere katılım sağlayan her sektörden bir çok global firmaya ve KOBİ’ye lojistik hizmeti sunduklarını belirtenDHL Freight Türkiye Fuar ve Etkinlik Taşımacılığı Koordinatörü Onur Özgüvenir, “Savunma sanayi - havacılık, makine, ev tekstili, kimya, otomativ yedek parça sektörleri bizim en yoğun hizmet sunduğumuz sektörler arasında yer alıyor.” diye konuştu.