Sarp Intermodal'den Gaziantep'e yatırım


Yayın: 22-07-2019

İntermodal taşımacılığın lider şirketlerinden Sarp Intermodal, yurt içi yatırımlarına da devam ediyor. Gaziantep’te ofis açan şirket, bu bölgedeki ihracatçıları Mersin Limanı’ndan Avrupa ve Kuzey Afrika’ya intermodal ile taşıyacak.
 
Kombine Yük Taşımacılığı Yönetmelik TaslağıKombine Yük Taşımacılığı Yönetmelik Taslağı’na yönelik sektörün öncelikli beklentilerini sıralayan UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, “Kombine terminalleri inşa edecek ve işletecek kuruluşlara yetki belgesi zorunluluğu getirilmesi; tanınacak muafiyet, istisna ve kolaylıkların sadece karayolu araçlarına yönelik olması ve bunun da sadece her bir sefer için Bakanlığın bölge müdürlüklerince düzenlenecek sefer belgelerine bağlanması gibi sistemi tıkayacak hükümlerin kombine taşımacılığın geliştirilmesine katkısının olmayacağı değerlendirilmektedir. Yönetmeliğin hedefinin ve kurgusunun bir bütün olarak kombine taşımayı geliştirmeye ve desteklemeye yönelik olması beklenmektedir” dedi. 
TMS 4.0 NEDİR?


Yayın: 22-07-2019
Kategori: Karayolu
Etiketler: tms 4.0 nedir? transeu

Lojistik sektörünün tüm yöneticilerinin ve çalışanlarının bugünlerde konuştuğu tek bir kavram var: TMS. Peki nedir bu TMS? Ne işe yarar?  Lojistik Yönetim Sistemi olan TMS ile ilgili tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz… 
Özgür Kesemen / Trans.eu Türkiye Genel Müdürü 

Gebrüder Weiss iş ortaklarıyla bir araya geldi


Yayın: 22-07-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: gebrüder weiss

Gebrüder Weiss Türkiye, Avusturya Başkonsolosluğu Ticaret Ofisi ortaklığı ile 26 Haziran’da İzmir’de düzenlediği toplantıyla Ege Bölgesi’nden 70’in üzerinde iş ortaklarıyla bir araya geldi. 
Kızıl akbabanın eve dönüş hikayesi!


Yayın: 18-07-2019
Kategori: Havayolu
Etiketler: akbaba turkish cargo

Canlı hayvan taşımalarını, hayvanlara doğal yaşam alanlarına en yakın koşulları gökyüzünde sağlayarak gerçekleştiren Turkish Cargo, hayat kurtaran eve dönüş hikâyelerine bir yenisini daha ekledi. Sırbistan’dan kanatlanan ve sezonsal göç yolunda 1600 kilometrelik uçuşu sonrası Şanlıurfa’da bitkin düşen nesli tükenme tehlikesi altındaki kızıl akbaba, Turkish Cargo tarafından Belgrad’a ulaştırıldı. 
“Mükemmel Şefler” Barselona’da kep attı


Yayın: 18-07-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: ayla çetinbora dhl

DHL Express’in orta kademe yöneticilerine yönelik “Şeflikte Mükemmellik Akademisi”nde eğitimlerini tamamlayan şefler Barselona’daki mezuniyet töreniyle sertifikalarını aldı. Türkiye’den 10 şef, yaklaşık 2 yıl süren eğitim yolculuğunun ardından, dünyanın 11 ülkesinden 160 meslektaşıyla birlikte kep atmanın mutluluğunu yaşadı.
 
Ekol’ün Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesine Ödül


Yayın: 18-07-2019
Kategori: Lojistik

Ekol Lojistik’in cinsiyet eşitliğine duyarlı iş yeri modeli projesi EKOLITY, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından düzenlenen ve halkla ilişkiler dünyasının Oscar’ı kabul edilen Altın Küre Mükemmellik Ödülleri’nde altın ödülün sahibi oldu. 
Fırat Nakliyat’a 3 adet Stralis Çekici


Yayın: 18-07-2019
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: iveco teslimat

IVECO’nun İstanbul Anadolu yakası yetkili satıcısı IVECO Otomotiv satışını gerçekleştirdiği 3 adet Stralis AT440S46 T/P Retardırlı ve ADRli çekiciyi Fırat Uluslararası Nakliyat firmasına törenle teslim etti. 
Tekzen.com.tr yılda 700 bin ürün sevkiyatı yapıyor


Yayın: 26-06-2019
Kategori: e-ticaret
Etiketler: celal bal tekzen

Türkiye’nin en yaygın yapı market zinciri unvanını elinde bulunduran Tekzen’in toplam cirosunun ’u e-ticaretten geliyor. Yıllık 700 bin ürün dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirten Tekzen E-Ticaret Müdürü Celal Bal, “Kargo taşımasına uygun ürün gruplarında Yurtiçi Kargo, daha yüksek hacimli ürün gruplarında ise Maxlines Lojistik ve Horoz Lojistik firmalarından destek alıyoruz. Drop shipping gönderilerde ise tedarikçilerimizin dağıtım kanallarından yararlanıyoruz” diyor.
SBYEXPRESS ilk 5 içinde yarışacak


Yayın: 26-06-2019
Kategori: Lojistik

E-ticaret lojistiği ve kurye hizmetleri sektörüne iddialı bir oyuncu giriş yaptı. Özellikle ithalat ve ihracat taşımalarına yoğunlaşan SBYEXPRESS, önümüzdeki 5 yılda Türkiye’de faaliyet gösteren ilk 5 şirket arasına girmeyi hedefliyor.