Banner4.Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri başvuruları başlıyor4. Lojistikte Başarı Ödülleri, enerjiden tekstile, kimyadan otomotive,gıdadan inşaata farklı sektörlerden profesyoneller ile lojistik ve taşımacılık sektörü yetkililerinin oylarıyla 30 Nisan 2019’da sahiplerini bulacak.
Limancılar, kılavuzluk ve römorkaj yönetmeliğinde değişiklik istiyor


Yayın: 18-01-2019
Kategori: Denizyolu

31 Aralık'ta yürürlüğe giren Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmetleri Yönetmeliği'nin birçok eksiklikleri olduğuna vurgu yapan TÜRKLİM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakan Genç, "Esas amaç olan can, mal, deniz ve çevre güvenliğini sağlamanın yanında bunların doğal sonucu olarak 240 milyar dolar tutarındaki dış ticaretimizin gerçekleştiği limanlarımızı ve kıyı tesislerimizin yüksek üretkenlik içinde çalışmalarını sürdürebilmesini temin etmek olması gerekir" dedi. 
Trans.eu dijital lojistik platformunu 3 yeni ayakla güçlendirdiLojistik operatörlerini, forwarderları, üretici şirketleri ve taşıyıcıları aynı platformda buluşturan Trans.eu, ilk defa kullanıma sunacağı 3 farklı ürünle 2019 yılına giriş yapıyor. Trans.eu Ülke Müdürü Özgür Kesemen, bu yıl içinde lojistik ve taşımacılık sektörünün hizmetine sunulacak TfS, TfF ve TfC olarak adlandırılan yeni dijital platformların benzersiz bir TMS 4.0 aracı olacağını söyledi.
DENKO filosunu Renault Trucks T serisiyle güçlendirdi


Yayın: 18-01-2019

DENKO Uluslararası Nakliyat, Denizli merkezli taşımalar için Renault Trucks T çekiciler ile filosunu güçlendiriyor.
BTK Hattı daha verimli nasıl kullanılır?


Yayın: 17-01-2019
Kategori: Demiryolu

Süleyman YAVUZ / Demiryolu Lojistik ve Railway Lojistik Genel Müdürü
 
Kahve Dünyası maliyetlerini nasıl minimize etti?


Yayın: 17-01-2019
Kategori: e-ticaret

Her gün mağazalarında 100 binden fazla kişiyi ağırlayan Kahve Dünyası, yılda yaklaşık 15 bin ton sevkiyat gerçekleştiriyor. Lojistik süreçlerini iyileştirmek için iki önemli projeyi hayata geçirdiklerini belirten Kahve Dünyası Tedarik Zinciri Direktörü Altuğ Durmaz, dağıtım süreçlerini outsource ederken, stok seviyelerini de minimize ederek maliyetleri düşürdüklerini söylüyor. 
Lojistik, liderliğe selektör yapıyor!


Yayın: 17-01-2019
Kategori: Lojistik

Hizmet ihracatında 14 milyar dolarlık bir rakama ulaşan lojistik sektörü, inşaat, telekomünikasyon, sağlık ve eğitim gibi birçok sektörü geride bıraktı. Fevzi Gandur Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar, sektörün ihracatla birlikte büyüme gösterdiğini ve ülke ekonomisindeki katkısını her geçen yıl artırdığına dikkat çekti.
Kardex Remstar’dan yeni Endüstri 4.0 Çözümü


Yayın: 16-01-2019
Kategori: Depolama - Antrepo

Dünya devi Kardex, depo yönetimindeki inovatif ürünleri ile 365 gün 24 saat çalışabilen insansız depolar, hızlı yatırım geri dönüşü, küçük alanlarda maksimum depolama alanı, hızlı stok sayımı gibi alanlarda sunduğu avantajlara bir yenisini daha ekledi. Şirket, kutulu stoklama yapan e-ticaret firmaları ya da imalata kutulu malzeme besleyen firmalar için geliştirdiği LR35 ara depolama modülüyle Endüstri 4.0 adına oldukça ideal bir çözüm sunuyor. 
Toru Un, MAN TGS çekicileri tercih etti


Yayın: 16-01-2019
Kategori: Ticari Araçlar

Gıda sektörünün önemli markalarından Toru Un, yeni filo yatırımında MAN’ı tercih etti. Toru Un’un satın aldığı 15 adet MAN TGS 18.460 çekiciler, düzenlenen törenle teslim edildi.

 

Emsan ile iş ortaklığının 6 kriteri


Yayın: 15-01-2019
Kategori: Lojistik

Mutfakların vazgeçilmez markalarından olan Emsan, tedarik zinciri süreçlerini uçtan uca yönetiyor. Yurt içi dağıtımda Horoz, kargo dağıtımında Yurtiçi, ithalat taşımalarında denizyolu ve antrepo hizmetlerinde global ve uçtan uça çözüm sunan firmalarla çalıştıklarını belirten Emsan Ürün Kategori & Tedarik Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Arif Yıldırım, iş ortaklarını finansal sağlamlık, kalite ve sertifika yönetimi, sektör tecrübe ve referans, toplam satınalma maliyeti, esneklik ve sürekli gelişim kriterlerine göre seçtiklerini söylüyor.