Banner


Breakbulk Europe opens today


Yayın: 21-05-2019
Kategori: Dünyadan
Etiketler: 2019 breakbulk europe

Breakbulk Europe, the world’s largest event for the project cargo and breakbulk industry, opens its doors at Messe Bremen to an expected crowd of 11,000 from 120 countries today. The Welcome Reception will be held from 17:00 – 20:00, followed by two days of exhibition, conference programming and networking activities.
Sertrans’tan yapay zeka odaklı kodlama sınıfı


Yayın: 16-05-2019
Kategori: Lojistik

Sertrans Logistics, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile Türkiye’de ilk kez lise seviyesinde yapay zeka odaklı kodlama sınıfını açtı. Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, endüstri 4.0 çağında Türkiye’nin amiral gemilerini yönetecek kaptanları şimdiden yetiştirmek istiyoruz. Darüşşafaka ile ekonomiye ve eğitim dünyasına ilham veren bir iş birliği yapıyoruz” dedi.
 
Arkas Holding'e 800 milyon USD'lik sendikasyon kredisi


Yayın: 16-05-2019
Kategori: Lojistik
Etiketler: arkas holding

Arkas Holding 800 milyon USD’lik refinansman kredisi için Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. liderliğinde 18 banka ile anlaştı. 
Seyid Lojistik, Volvo Trucks çekicilerle filosunu güçlendirdi


Yayın: 16-05-2019
Kategori: Ticari Araçlar

Volvo Trucks Türkiye distribütörü Temsa İş Makinaları, nakliye ve inşaat ağırlıklı faaliyet gösteren Seyid Lojistik firmasına 10 adet Volvo FH460, Volvo FH500 ve Volvo FH 540 çekici satışı gerçekleştirdi. 
Tırsan'dan Sarp Intermodal'e 200 adet swap-body


Yayın: 16-05-2019
Kategori: Ticari Araçlar

İntermodal taşımacılığın öncü firmalarından Sarp Intermodal ve Türkiye’nin güvenilir lideri Tırsan, iş birliklerinin sonucu 200 adetlik Kässbohrer Swap Body K.SWAU C+ filo teslimatının 120 adedini gerçekleştirdi. 
Boyner lojistik vitrinini yeniliyor


Yayın: 03-05-2019
Kategori: Tekstil
Etiketler: arda şirin boyner

Boyner Büyük Mağazacılık, lojistik süreçlerini yeniden dizayn ederek ürün akışını çok daha hızlı ve verimli hale getirmeyi hedefliyor. Bu yıl içinde Boyner Grup bünyesindeki diğer üç kardeş firma ile birlikte Gebze’de 100.000 m2 kapalı alana sahip yeni depolarını hizmete alacaklarını belirten Boyner Büyük Mağazacılık Tedarik Zinciri Yönetim Direktörü Arda Şirin, tüm grup şirketlerine hizmet verecek yeni lojistik merkezi ile şirketlerin taşımalarının birleşeceğini, depo ve mağazalar arasındaki taşımaları kendi filolarıyla yapacaklarını, ayrıca e-ticaret siparişlerinde de aynı gün teslim olanağını sunmayı hedeflediklerini söylüyor. 
Dört adımda ekonomideki sorunlar çözülebilir


Yayın: 03-05-2019
Kategori: Ekonomi Gündemi

TÜSİAD Baş Ekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu, Türkiye ekonomisinde küçülmenin başladığını söyledi. Küçülme dursa dahi büyümenin uzun süre düşük seviyelerde kalacağını belirten İmamoğlu, ekonomiyi güçlendirmek için atılması gereken adımları, demokrasi ve hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesi, finansal istikrarın sağlanması, ekonomide verimliliği artıracak reformların yapılması, AB ile ilişkilerin güçlenmesi ve Gümrük Birliği modernizasyonu için gerekli adımların atılması olarak sıraladı. 
 
4. Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu


Yayın: 02-05-2019
Kategori: Lojistik

4. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi kapsamında düzenlenen Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri Töreni 2019, 29 Nisan'da Wyndham Grand İstanbul Levent Otel'de gerçekleştirildi. 
Lojistik süreçlerin bir adım öncesi Üret (make) ya da Satınal (buy)


Yayın: 22-04-2019
Kategori: Lojistik Vizyon

İbrahim Metin Ünlüsoy - Tekfen İnşaat Lojistik Müdürü 
Vinci'den Octovan’a yatırım desteği


Yayın: 18-04-2019
Kategori: Lojistik

Evden eve taşıma ve küçük /orta ölçekli parça eşya taşıma ihtiyacı olan kullanıcılar ile nakliyecileri bir araya getiren bir pazaryeri olarak ortaya çıkan Octovan, Vinci girişim sermayesinden yatırım aldı. Aynı gün e-ticaret lojistik çözümleri de sunan Octovan, yeni yatırım ile İstanbul’da büyümeyi ve Türkiye’nin diğer şehirlerine yayılmayı hedefliyor.