Hızlı ve sorunsuz dağıtan puan topluyor


Yayın: 22-05-2020
Kategori: e-ticaret

Online pazar yeri GittiGidiyor, 100 bin satıcının 50’den fazla kategoride 15 milyon ürününü tüketicilerle buluşturuyor. Lojistik süreçlerdeki başarıyı teslimat raporları doğrultusunda yaptıkları bilgilendirmeler ve satıcıların alıcıları tarafından puanlanabilmesini sağlayan bir sistemle koruduklarını aktaran GittiGidiyor Genel Müdürü, eBay MENA Bölge Direktörü ve TOBB E-Ticaret Meclisi Başkanı Öget Kantarcı, kargosunu hızlı ve sorunsuz bir biçimde ulaştıran satıcının yüksek puanlar alıp, daha çok tercih edildiğini söylüyor. 
Boyner e-ticarette elini lojistik yatırımlarla güçlendiriyor


Yayın: 22-05-2020
Kategori: e-ticaret

2019 yılında morhipo.com ve boyner.com.tr üzerinden yaklaşık 6 milyon paket sevkiyatı gerçekleştiren Boyner, büyüttüğü e-ticaret hedefleri doğrultusunda lojistik süreçlerine yatırımlarını sürdürüyor. 2019’un ikinci yarısında Gebze’de 110 bin m2’lik yeni depolarını hizmete aldıklarını belirten Boyner’in Lojistik, Süreç Geliştirme ve İç Denetim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar Özey, diğer yandan genişlettikleri teslimat seçenekleri, otomatize ettikleri ürün akışları, hızlandırdıkları tedarik süreçleri ve satış sonrası hizmetlerle ellerini güçlendirdiklerini söylüyor. 
 
İbrahim Kahveci: COVID-19 krizi tedarik zincirinde rotaları değiştirecek


Yayın: 22-05-2020
Kategori: Ekonomi Gündemi

COVID-19 krizinin tedarik zinciri süreçlerinde kopuşlara neden olduğunu, yeni normalde zincirin maliyet değil, güvenlik üzerine kurulacağını belirten Ekonomist İbrahim Kahveci,  Avrupa’nın tedarik zincirini Çin yerine güvenli limanlara kaydırmasının ise Türkiye için birçok alanda fırsat yaratacağına dikkat çekti. Ancak Kahveci, bu fırsatların yönetim sorunu çözülmeden değerlendirilemeyeceğini düşünüyor. 
MSC Oscar Asyaport'a demir attı


Yayın: 22-05-2020
Kategori: Denizyolu
Etiketler: asyaport msc msc oscar

19 Mayıs arifesinde Çanakkale Boğazı’ndan geçerek ülkemize giriş yapan dünyanın en büyük konteyner gemilerinden MSC Oscar 22 Mayıs’ta, Türkiye’nin en büyük transit limanı Asyaport’a yanaştı.
 
Arvato e-ticaret lojistiğinde çevik modele geçti


Yayın: 21-05-2020

Arvato, e-ticaret sektörüne uçtan uca tedarik zinciri çözümleri sunuyor. Hızlı değişen ve sürekli gelişen e-ticaretin yapısına uygun olarak insan kaynağı, IT altyapısı ve tüm süreçlerde agile (çevik) modeline geçtiklerini belirten Arvato Supply Chain Solutions Genel Müdürü Umur Özkal, Omni-ticarete özel geliştirdikleri sipariş yönetimi (OMS), depo yönetimi (WMS) ve dağıtım yönetimi (TMS) sistemleri sayesinde müşterilerine entegrasyonlarını çok hızlı yapabilecekleri “Plug&Play” altyapılar sunduklarını, yine bu yapı sayesinde depolama ve dağıtım süreçlerinde verimliliği arttırarak e-ticareti zahmetsiz hale getirdiklerini aktardı. 
 
120 milyon adet ürün bir tıkla dağıtılıyor


Yayın: 21-05-2020
Kategori: e-ticaret

Türkiye’de e-ticaret üzerinden yılda 120 milyon adet ürün dağıtımının yapıldığını ve bunun neredeyse her yıl %38 civarında arttığını belirten Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, “Onlineda müşteriye yaşattığınız deneyim ne kadar iyi olursa olsun, lojistik kısmında yaşayacağı sorun alışveriş deneyimindeki tüm memnuniyeti etkileyecektir. E-ticaret ve e-lojistiği bir bütünün ayrılmaz iki parçası olarak düşünebiliriz” diyor. 
Aras Kargo e-ticarette başarısını kanıtladı


Yayın: 21-05-2020
Kategori: Lojistik

Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahip kargo şirketi konumunda yer alan Aras Kargo, standart hizmetlerinin yanı sıra, “Aras Tahsilatlı” ve “Aras Uçak” gibi özel çözümleriyle e-ticaret alanında başarılarını sürdürüyor. Müşterilerine en iyi e-ticaret deneyimini yaşatan marka olarak, son üç yıldır KOBİ’lerin en fazla tercih ettiği kargo şirketi olma başarısı gösterdiklerinin altını çizen Aras Kargo Operasyon Direktörü Çağatay Işık, e-ticaret sektörünün mevcut büyüme potansiyelinden yararlanabilmek için teknoloji tarafındaki altyapı yatırımlarına ara vermeden devam ettiklerini söylüyor. 
GE ve Fina Enerji 193 MW'lık RES kuracak


Yayın: 18-05-2020
Kategori: Ekonomi Gündemi

GE Yenilenebilir Enerji, Türkiye'deki dört rüzgâr santrali için 52 adet 3 MW platformu karasal rüzgâr türbininin tedarikçisi oldu. Toplam 193 MW kapasiteye sahip projeler, 195.000 evin enerji ihtiyacını karşılamaya ve 650.000 ton CO2 tasarrufu yapmaya yetecek kadar yenilenebilir enerji üretecek. Bu projelerde kullanılacak 156 kanadın üretimi, GE'nin İzmir, Bergama'daki LM Wind Power fabrikasında gerçekleştirilecek.
Turkish Cargo İzmir’den seferlerine başlıyor


Yayın: 18-05-2020
Kategori: Havayolu

Egeli ihracatçılara desteğini sürdüren Turkish Cargo, 28 Mayıs’ta her gün bir uçak olacak şekilde İzmir’den seferlere başlıyor. 
Mars Logistics, Marmaray'ı ihracat yükü için kullanan ilk firma oldu


Yayın: 18-05-2020
Kategori: Demiryolu

Marmaray ile Avrupa'ya ilk ihracat treni hareket etti. Mars Logistics Marmaray hattını uluslararası ihracat yük taşımacılığı için kullanan ilk firma oldu. Mars Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Gökşin Günhan yaptığı açıklamada, Marmaray hattının kullanımı ile İstanbul’un yük taşımacılığından kaynaklanan sorunlarının kısmen eriyeceği ve daha az karbondioksit emisyonu sağlanarak karayolu taşımacılığının çevresel olumsuz etkilerinin azalacağını belirtti.