Etiketler: lojistikAlışan Lojistik fırsat eşitliğini şirket politikası ile destekliyor


Yayın: 19-03-2020
Kategori: Lojistik

Kadınların iş yaşamında karşı karşıya kaldığı sorunlara yönelik Toplumsal Cinsiyet Politikası, Fırsat Eşitliği Politikası ve  Şiddete Sıfır Tolerans Politikası ile Alışan Lojistik’te uzun süreden bu yana bir şirket politikası oluşturduklarını belirten Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, Birleşmiş Milletlerin küresel bazda yürüttüğü Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne imza atan ve onları rehber edinen tek lojistik şirketi olduklarını söyledi.


Kadınlara yönelik önyargılar kalktığında şartlar eşitlenecektir


Yayın: 20-03-2020
Kategori: Lojistik

İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan Batı Nakliyat Genel Müdür Yardımcısı Ebru Metinoğlu Demirel, “Kadınların iletişim, problem çözme ve stres yönetimi gibi yetkinliklerinin yüksekliğinden dolayı lojistik sektöründe çok başarılı olduklarını” söylüyor. Demirel, bilgi, sorumluluk, adalet ve liyakatin değerlendirildiği bir iş ortamında yöneticinin ya da çalışanın cinsiyetinin ikinci planda kalacağını vurguluyor.
Lojistik ve ERP


Yayın: 21-03-2020
Kategori: Ekonomi Gündemi

Seyhan Gülhan - Lufian Lojistik Grup Müdürü
Lojistik sektörünün dinamizmi beni cezbetti


Yayın: 23-03-2020
Kategori: Lojistik

Tıp mı, hukuk mu mimarlık mı derken kendini lojistik sektöründe bulan Transorient Yönetici Ortağı Nil Tunaşar, “Fırsatlar ve koşullar bu sektöre girişimi sağladı. Ancak lojistik sektörünün dinamizmi ve geniş çalışma alanı beni cezbetti. Lojistik sektöründe mutfağınızda malzeme olarak tüm dış ticaret, alan olarak ise tüm dünya var. İyi bir aşçı iseniz orijinal ve lezzetli sonuçlar çıkartmak için sonu gelmez fırsatlar elde ediyorsunuz.” diye konuştu.
SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya: Hayalim başarılı bir yönetici olmaktıLojistik sektöründeki kariyerine UND’de başlayan SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya, “Benim ilk çalışmaya başladığım 2001 yılında sektör kadın çalışana bu kadar alışkın değildi. Bunu hissedebiliyordunuz. Ama hiçbir zaman büyük bir dezavantajını yaşamadım.” diye konuştu. Kaya, kariyer yolculuğunda özellikle kadın çalışanlara konu ile ilgili daha fazla şey öğrenmelerini, daha sıkı çalışmalarını ve daha araştırmacı olmalarını önerdiğini söyledi.
COVID-19 Sonrası Uygulamalı Dönüş Planı


Yayın: 06-05-2020
Kategori: Ekonomi Gündemi

Dünyanın önde gelen uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman & Wakefield, Ofis, Perakende, Sanayi ve Lojistik sektörlerinde COVID-19 sonrası iş yerlerine dönüş için yol haritası yayınladı. Kılavuz, iş yerlerine dönüş süreci hakkında kullanıcı ve yatırımcılara alınması gereken önlemleri ayrıntıları ile adım adım açıklıyor. 
120 milyon adet ürün bir tıkla dağıtılıyor


Yayın: 21-05-2020
Kategori: e-ticaret

Türkiye’de e-ticaret üzerinden yılda 120 milyon adet ürün dağıtımının yapıldığını ve bunun neredeyse her yıl %38 civarında arttığını belirten Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, “Onlineda müşteriye yaşattığınız deneyim ne kadar iyi olursa olsun, lojistik kısmında yaşayacağı sorun alışveriş deneyimindeki tüm memnuniyeti etkileyecektir. E-ticaret ve e-lojistiği bir bütünün ayrılmaz iki parçası olarak düşünebiliriz” diyor. 
FLO, büyümeye lojistik iş ortaklarıyla birlikte koşuyor


Yayın: 27-05-2020
Kategori: e-ticaret

Covid-19 sürecinde e-ticaret kanalında satışlarını 4 kat arttıran, e-ihracat alanında ise yeni pazarlara açılmaya hazırlanan FLO’nun başarısının sırrı doğru yönetilen lojistik operasyonlarında saklı. “FLO E-Ticaretin en büyük güçlerinden birisi, iki e-ticaret deposundaki ve 50’nin üzerinde mağazasındaki stoğu, e-ticaret sitesinde aynı anda satabilme becerisidir” diyen FLO Mağazacılık E-Ticaret, Bilgi ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Erdem Çalışkan, hizmet aldıkları üç 3PL firmasıyla ise tek ekip şeklinde çalışıp, hedefe birlikte koştuklarını söyledi. 
Normalleşme lojistik sektörünü nasıl etkiledi?


Yayın: 08-06-2020
Kategori: Lojistik

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle atılan normalleşme adımlarının lojistik ve taşımacılık sektörüne etkilerini değerlendirdi.