e
Banner


PSA BDP Grup, Alışan Lojistik ile ortaklığını kutladı
Bu yılın başında %75 hisse satışını duyuran Alışan Lojistik A.Ş. (ALIŞAN), satın alma sürecinin tamamlanmasının ardından PSA'nın kargo çözümleri kolu olan PSA BDP Grup bünyesinde yerini aldı.  Küresel entegre ve liman merkezli tedarik zinciri, taşımacılık ve lojistik çözümlerinin lider hizmet sağlayıcısı PSA BDP ile ALIŞAN, 3 Temmuz 2023 tarihinde resmiyet kazanan ortaklıklarını dün gece gerçekleştirdikleri bir davetle kutladılar.
AlıÅ�anPSA, PSA BDP ve ALIŞAN’ın paydaşları ve müşterilerinin yanı sıra kamu kurumu yöneticileri ile önemli sektör temsilcilerinin de katıldığı etkinlik akşamında ALIŞAN’ın PSA Grubu’nun bir üyesi olarak entegrasyonunu vurgulamak amacı ile yeni ALIŞAN logosu da açıklandı.  
 
Avrupa ile Asya arasında köprü oluşturan, benzersiz coğrafi konumu ve geniş karayolu, demir yolu, liman ve havaalanı ağı nedeniyle lojistik sektörü için kritik bir pazar olmaya devam eden ülkemizde 38 seneden bu yana ulusal ve uluslararası  paketli dağıtım, dökme sıvı ve kuru dökme dağıtım, depo operasyonları ve katma değerli hizmetler (VAS) sunan ALIŞAN ile entegrasyon süreci tamamlanan PSA BDP,  bu süreçle beraber Türkiye'de 50 lokasyonda 2000 çalışanıyla faaliyet göstermiş olacak. 
 
Yurtiçi ve yurt dışında deniz yolu, demiryolu taşımacılığı ve liman içi hizmetler ile, buna bağlı tedarik zinciri yönetimi, lojistik, denizcilik ve dijital hizmetlerdeki gücüne ek olarak uçtan uca yenilikçi kargo çözümleri sunan PSA BDP’nin CEO’su, PSA Orta Doğu Güney Asya Bölge CEO'su ve Grup İş Geliştirme Başkanı Wan Chee Foong, etkinlikte yaptığı konuşmada: “Türkiye'nin küresel lojistik pazarında kilit bir oyuncu olarak önemi göz ardı edilemez” dedi. Wan Chee Foong ayrıca, “Bildiğiniz gibi PSA Grubu, Türkiye lojistik ve taşımacılık sektöründe zengin bir yatırım ve iş birliği geçmişine sahiptir. Bugün ise, ALIŞAN’ın etkileyici hizmet portföyü ve müşteri tabanı ile PSA BDP'nin kapsamlı kargo çözümleri uzmanlığını buluşturarak gücümüze güç kattık. Müşterilerimize daha hızlı, dayanıklı ve sürdürülebilir ticaret çözümleri sunmak için her iki tarafın da tamamlayıcı güçlerinden yararlanmayı ve büyümemizi sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
PSA BDP Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölge Direktörü Fikret Ersoy ise etkinlikte yaptığı konuşmada: “PSA BDP ekibi olarak ALIŞAN’a resmi olarak grubumuza hoş geldin demekten büyük heyecan duyuyoruz. ALIŞAN, Türk lojistiğinin önemli bir markası. Sahip oldukları pazar gücü ve yaygın hizmet ağlarından yararlanarak müşterilerimize gelişmiş, uçtan uca çözümler sunmak için sabırsızlanıyoruz. Günümüz pazarının talep ettiği verimli ve sürdürülebilir lojistik hizmetlerini, Türkiye'nin tedarik zinciri için beklediği üstün değeri yaratacak olan ekibimizle çalışmaya ve müşterilerimize yüksek kalite hizmet sunmaya kararlıyız." dedi.
 
38 yıllık şirketlerinin başarısının PSA ortaklığı ile taçlandırıldığına dikkat çeken ALIŞAN CEO’su Damla Alışan ise: “Güçlerimizi birleştirdiğimiz PSA BDP ile beraber, bundan sonraki süreçte hizmet ve faaliyetlerimizi dünya çapında çok daha geniş bir ölçeğe taşıyacak, sunduğumuz servislerimizi geliştireceğiz. Global ortağımız ile birlikte proje ve yatırımlarımızı belirli başlıklarda topladık. Bu yeni sinerji sayesinde hedeflerimize daha hızlı ve emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.
 
Şirketin Yeni Yönetim Kurulu  
 
Mike Andaloro
Vincent Ng
Hector Gonzalez
Yonca Alışan
Damla Alışan
Ghim Siew Ho
David Yang
Chee Foong Wan
Fikret Ersoy
 

 
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat