e
Banner


Turkish Cargo, 3 yeni Pharma ürününü hizmete sundu
Küresel hava kargo sektörünün en güvenilir çözüm ortaklarından olan Turkish Cargo, ilaç ve sağlık ürünleri lojistiğinde kalite çıtasını yükseltiyor. Dinamik marka, farklı kategorilerdeki ilaç ve sağlık taşımaları için esnek çözümler geliştirerek, müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak olan TK Pharma Standard, TK Pharma Extra ve TK Pharma Advanced ürünlerini hizmete sundu.  
THYTürk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Ali Türk; “Havayoluyla gerçekleştirilen küresel ilaç ve sağlık ürünü taşımacılığındaki yüzde 7’lik pazar payımız ile sektörün güvenle tercih ettiği bir çözüm ortağı konumundayız. Turkish Cargo olarak hem bu güveni pekiştirmek hem de sürekli gelişen sağlık endüstrisinin dinamiklerine uyum sağlamak için yenilikçi yatırımlar yapıyoruz. Kalite standartlarının arttırıldığı ve hizmet yelpazesinin genişletildiği bu yeni ürünlerimiz ile iş ortaklarımıza daha fazla güvence, daha çok şeffaflık, daha hızlı bilgi akışı ve daha iyi görünürlük sunmayı hedefliyoruz.” dedi. 
 
Sektör standartlarında sıcaklık kontrollü çözümler 
Sıcaklık ve zaman hassasiyeti daha düşük olan ilaç ve sağlık ürünleri, gönderileri korumak amacıyla tasarlanmış pasif paketleme yöntemleri kullanılarak sevk ediliyor. Bu ürünler için geliştirilen TK Pharma Standard, sıcaklık kontrollü kargoların sektör standartlarına uygun bir şekilde taşınmasını sağlıyor. TK Pharma Standard ile gönderiler, ayrıcalıklı elleçleme, yüksek yükleme önceliği, dedike sıcaklık kontrollü depolama, uzman operasyon ekibi ve 7/24 müşteri hizmetleri avantajlarından faydalanılarak tüm TK Pharma Ağı’nda Turkish Cargo güvencesiyle taşınıyor. 
 
Gelişmiş sıcaklık kontrollü çözümler 
Sıcaklık ve zaman hassasiyeti daha yüksek olan, pasif paketleme yöntemleriyle sevk edilen ve apron taşıma süreçlerinde ekstra koruma gerektiren ilaç ve sağlık ürünleri, TK Pharma Extra ile sektör beklentilerinin üzerinde taşınıyor. Bu ürün kapsamındaki gönderiler, apronda *sıcaklık kontrollü apron taşıma araçları ile taşınıyor ve 7/24 çalışan İlaç Taşımaları Kontrol Kulesi ekibi ile çıkış noktasından varış noktasına kadar takip ediliyor. TK Pharma Extra yalnızca TK Pharma kalite ekibi tarafından denetlenip onaylanan “TK Pharma Yüksek Kaliteli İstasyonlar” arasında hizmet veriyor. 
 
Aktif ve hibrit sıcaklık kontrollü çözümler 
Soğuk zinciri korumak için geliştirilmiş çözümler sunan TK Pharma Advanced, aktif sıcaklık kontrollü veya hibrit/gelişmiş pasif konteynerler kullanarak, sıcaklık sapmasına karşı sıfıra yakın risk ile gönderim yapma imkânı sağlıyor. Bu ürün kapsamındaki kargolar, müşteri taleplerine göre -70°C ve +30°C arasında sabit bir sıcaklıkta taşınıyor. TK Pharma Advanced için özel olarak oluşturulan uzman ekip ise taşıma süreçlerini yönetirken aynı zamanda konteyner kiralama konusunda da müşterilere danışmanlık hizmeti veriyor. 
 
thyTurkish Cargo, İstanbul Havalimanı’nda yer alan 4 farklı sıcaklık aralığındaki özel depolama tesisleriyle ilaç ve sağlık ürünleri için ideal şartlarda muhafaza imkânı sunuyor. IATA CEIV Pharma sertifikasına sahip olan ve GDP standartlarında hizmet veren taşıyıcı, tüm ilaç ve sağlık gönderilerini sektör gerekliliklerine uygun olarak özenle taşıyor. Turkish Cargo, SMARTIST tesisinde yer alan TCC (Sıcaklık Kontrollü Merkez)’de ilaç ve sağlık gönderileri için sıcaklık kontrollü yükleme – boşaltma imkânı sağlıyor ve otomatik ULD Depolama Sistemi ile süreçler otomatikleştiriliyor. Otomatik Depolama ve Boşaltma Sistemi (ASRS) ve Robotik Süreç Otomasyonu gibi otonom sistemlerle donatılan SMARTIST, Turkish Cargo’nun operasyonel hız ve kalite açısından hizmet kalitesini daha da ileri taşıyor. 
 
*Sıcaklık kontrollü apron taşıma araçları, Sıcaklık Kontrollü Merkez (Temperature Controlled Centre - TCC) ile uçak arasındaki apron taşıma sürecinde, ilaç ve sağlık ürünlerinin dış ortam koşullarından korunması için kullanılmaktadır. SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat