e
Banner


Prometeon, Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın resmi sponsoru oldu
Prometeon ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında 2024-2026 yıllarını kapsayan sponsorluk anlaşması imzalandı. Prometeon, üç yıllık anlaşma kapsamında 2024-2026 yılları arasında Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın resmi sponsoru oldu.
PrometeonDünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirketi Prometeon, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile imzaladığı anlaşma kapsamında Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın üç yıl boyunca resmi sponsoru oldu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun ev sahipliğinde Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşen sponsorluk anlaşmasının imza törenine, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Prometeon Tyre Grup Genel Müdürü Roberto Righi, Prometeon Türkiye, AFME, Rusya, CIS Bölge CEO’su Gökçe Şenocak’ın yanı sıra TFF ve Prometeon yöneticileri katıldı. 
Törende konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Prometeon‘un değerli yöneticilerini, çalışma arkadaşlarını, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerimizi, basın mensuplarını sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz. Türkiye Futbol Federasyonu olarak sponsorlarımıza sadece sponsorluk çerçevesinde değil, 
iş ve çözüm ortağımız olarak baktığımızı bir kez daha hatırlatmak isterim. Global bir lastik markası olan Prometeon ile A Milli Futbol Takımımızın sponsorluk anlaşması için bir araya geldik. Bu anlaşma ile Prometeon
 
3 yıl boyunca A Milli Futbol Takımımızın resmi sponsoru olacak 
 
Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde grubunu tarihinde ilk kez lider tamamlayarak EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan milli takımımız hepimizin göğsünü kabarttı. 
Avrupa’nın en genç ve başarılı milli takımlarının başında gelen A Milli Futbol Takımımızın bu yaz Almanya’da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da başarılı olacağına inancımız tamdır.
Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın da büyük desteğini arkamıza alarak Almanya’da maçlarımızı ev sahibi gibi oynayacağız. 
Almanya’yı Almanya’da yendiğimiz hazırlık maçında da tribünlerde bizim taraftarlarımızın çoğunlukta olduğunu ve milli takımımıza nasıl büyük bir destek verdiklerini hatırlatmak isterim.
Bir hatırlatma daha yapmak isterim. Biliyorsunuz dünyanın en büyük 3 spor organizasyonundan birisi de Avrupa Futbol Şampiyonası. Olimpiyat Oyunları ve Dünya Futbol Şampiyonası’ndan sonra dünyanın üçüncü büyük spor organizasyonu olan Avrupa Futbol Şampiyonası’na 2032 yılında İtalya ile birlikte ev sahipliği yapacağız. 
Teknik Direktörümüz Vincenzo Montella ve milli takımımızın yeni sponsoru; Prometeon ile yol arkadaşlığı yaparak, emin adımlarla, önce 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda final turlarını görmeyi; sonra da İtalya ile birlikte ev sahipliğini yapacağımız Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da Avrupa şampiyonu olmayı hedefliyoruz.
İş ve çözüm ortaklarımız olan sponsorlarımızın da Türk futboluna desteğinin ne kadar önemli olduğu açıktır.
Bu kapsamda A Milli Futbol Takımımızın sponsoru olan ve Türk futbol ailesine katılan global lastik markası Prometeon’a Türkiye Futbol Federasyonu adına teşekkür ediyorum. Bu iş birliğimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor sizleri sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Prometeon olarak spora yatırım yapıyoruz
Prometeon Tyre Grup CEO’su Roberto Righi törende yaptığı konuşmada, Prometeon olarak Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın başarılarına katkıda bulunma fırsatı yakaladıkları için çok mutlu olduklarını belirtti. Righi, "Sponsorluklar iletişim ve marka stratejimizin önemli bir parçası. Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliğimizden büyük mutluluk duyuyoruz. Sporun olmazsa olmazları olan yetenek, tutku, cesaret ve takım ruhu Prometeon'un da değerlerini temsil ediyor. Türk Milli Futbol Takımı'na Almanya'da düzenlenecek 2024 Avrupa Şampiyonası'nda başarılar diliyoruz" dedi. 
Teknik Direktör Vincenzo Montella ise, “Her iki ulusun temsil edildiği ortamda bulunmaktan mutluluk duyuyorum.  Dost iki ülke olarak sadece kültürel yakınlıkla kalmıyor aynı zamanda iş hayatında da hep daha fazla yakınlaşıyoruz. Euro 2032’yi birlikte organize edecek olmak da önemli bir hedef ve gurur. Otobüslerimizin lastiklerinin de güvende olacağı kesin. Avrupa’da önemli başarılara imza atmayı diliyoruz. Grubu lider olarak bitirdik ama geleceğe bakmalıyız. Hedeflerimiz için sıkı çalışmayız. Avrupa Şampiyonası en üst düzey müsabaka. Biz de hazırlıklı ve en üst düzeyde olmalıyız. Dünya Kupası’na da Prometeon ile yürümek isteriz.” şeklinde konuştu.
 
Futbolun birleştirici gücü, Prometeon tutkusu ile birleşiyor 
Prometeon Türkiye, AFME, Rusya, CIS CEO’su Gökçe Şenocak yaptığı açıklamada, “Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın sponsoru olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz,” dedi. 
Şenocak sözlerine şöyle devam etti: “Prometeon olarak, spora yaptığımız katkıların çok değerli olduğuna inanıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yaptığımız iş birliği kapsamında üç yıl boyunca Türkiye A Milli Futbol Takımı’mızın resmi sponsorluğunu üstleneceğiz. Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi’mizde sürdürülebilir ve yenilikçi teknolojiyle geliştirilen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk lastik fabrikası olan Kocaeli fabrikamızda üretilen Prometeon 02 serisi lastiklerimizin milli takımımızı taşıyan otobüslerde kullanılacak olmasından da ayrıca mutluluk duyuyoruz.
Prometeon Türkiye, 75 ülkeyi kapsayan ‘Türkiye-Afrika-Orta Doğu-Rusya-Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin merkez üssü konumunda yer alıyor. Türkiye’ye yatırım bizim için çok önemli. 2017 yılından bugüne kadar ülkemize fabrika, Ar-Ge ve teknoloji çalışmaları için 175 milyon Euro’luk bir yatırım gerçekleştirdik. Sorumluluk sahibi, kalkınmayı hedefleyen, paydaşları için değer yaratmaya amaç edinmiş bir yönetim anlayışımız var. Toplumsal yatırımlar bizim için önemli bir unsur. Türkiye’de eğitim ve çevre alanında yaptığımız yatırımların yanına şimdi de sporu ekliyoruz. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na grup lideri olarak katılacak olan A Milli Futbol Takımı’mıza başarılar diliyoruz.” Şenocak “Böyle değerli iş birlikleri 40 yılda bir olur, ender olur dedik ve biz de imza törenini dört yılda bir olan 29 Şubat’a denk getirdik” diyerek milli takımın yol arkadaşı olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.  
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat