e
Banner


İlk Prometeon markalı lastiğin lansmanı Mısır’da yapıldı
İlk Prometeon markalı lastiklerin lansmanı, Prometeon'un İskenderiye fabrikasının 30. yıl dönümüyle birlikte, Mısır'daki Gize Piramitleri’nde gerçekleştirildi.
PrometeonTüm dünyada endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirket olarak 2017 yılında kurulan ve bugün lastik geliştirme, üretim ve pazarlamada lider olan Prometeon Tyre Group, Prometeon markasını taşıyan ilk 02 Serisi ürününü 8 Mayıs’ta tanıttı. Prometeon, kurumsal markasının bir ürün markasına geçişini Mısır'da Gize piramitlerinin gölgesinde düzenlediği özel bir törenle kutladı.
 
Prometeon markalı 02 Serisi lastikler yoğun bir araştırma ve geliştirme programı kapsamında 6.000'den fazla lastik test edilerek, her türlü iklim ve yol koşulunda 200 milyon kilometreden fazla mesafe kat edilerek tasarlandı. Yeni ürün grubu ilk etapta şirketin İskenderiye tesislerinde üretilecek ve Mısır ile birlikte diğer Orta Doğu ülkeleri ve Afrika pazarlarına sunulacak. Yeni lastikler 2024 yılı sonunda Avrupa ve Türkiye pazarlarında da yer alacak. 
 
PROMETEON TYRE GROUP CEO’SU ROBERTO RIGHI: “PROMETEON MARKASI EN YENİLİKÇİ LASTİKLERİMİZ OLAN 02 SERİSİ İLE İLK KEZ YOLLARA ÇIKIYOR”
Prometeon Tyre Group CEO'su Roberto Righi, “Bugün, grubumuz için gerçekten tarihi bir gün yaşıyoruz. Prometeon markası, en yenilikçi lastiklerimiz olan 02 Serisi ile, ilk kez yollara çıkıyor. 100 yılı aşkın süredir sahip olduğumuz bilgi birikimi, 150 milyondan fazla lastik üretimiyle oluşturduğumuz deneyim ve mirasla Prometeon'un yolculuğunda yeni bir döneme giriyoruz. Lansmanımız İskenderiye’deki fabrikamızın 30. yıl dönümüyle aynı zamanda gerçekleşti. Mısır fabrikamızda 2.000'den fazla çalışana istihdam sağlıyoruz ve yaklaşık 100 çalışanımız 1994 yılında kurulduğumuzda işe başlayan ve bugün de devam eden çalışanlarımız. Kendilerine büyük bir teşekkür borçluyuz” dedi.
 
PROMETEON MARKALI 02 SERİSİ LASTİKLERİ
Prometeon markasını taşıyan ilk lastikler G02 ON-OFF ve G210 desenleridir. G02 ON-OFF deseni daha zorlu yollar ve şantiye koşulları için tasarlanırken, G210 ise ağır bölgesel yol koşullarına uyum sağlamak üzere bu pazarların ihtiyacına odaklanarak üretiliyor.
 
02 Seri’sinin başlangıçta, Prometeon’un yenilikçi ve sürdürülebilir üretim konusunda her geçen gün daha da ileri adımlar atan İskenderiye'deki tesisinde üretilmesi planlanıyor. Tesis, İtalya, Brezilya ve Türkiye'den sonra şirketin dördüncü Araştırma ve Geliştirme Merkezine de sahip. 
 
G02 ON-OFF MULTIAXLE ve DRIVE (ÇEKER AKS)
Ebatlar : 325/95R24 ve 12.00R24.
G02 ON-OFF MULTIAXLE ve DRIVE lastikler, en zorlu yol içi / yol dışı koşulları için direnç ve dayanıklılık seviyelerini artırarak , hem yollarda hem de inşaat alanlarındaki aşındırıcılığı yüksek zemin koşullarında kullanılmak üzere  tasarlandı. Lastik topuk yapısı yeniden tasarlanmış ve güçlendirilmiş olup, kesik direncini artırmak ve düzenli  aşınmayı sağlamak için yeni bir sırt  deseni geliştirildi. Yeni kuşak yapısı ile yüksek ısı direnci sağlanmış ve karkas dayanıklılığı artırıldı. Bu yeni yapı ve desen ile lastik performansının iyileştirilmesine katkı sağlandı.
 
Önceki serilere kıyasla, 325/95R24 ebatında,  kat muadilinde  yüzde 10'luk bir artış (22PR'ye çıkarıldı), dayanıklılıkta yüzde 15'lik bir artış (yeni tasarım ve diş kompozisyonu sayesinde), güvenlikte yüzde 10'luk bir artış sağlanırken(yeni karkas  sayesinde) aynı kilometrede diş aşınmasında yüzde 10'luk bir iyileşme yapıldı.
 
MULTI AKS
Kaplanabilirlik, yırtılma direncinde optimizasyon ile zorlu yol dışı arazi koşullarında akustik konfor ve kilometre performansından ödün vermeden, şantiye kamyonlarında tüm akslarda kullanılmak üzere geliştirildi.
 
ÇEKER AKS
En zorlu şantiye koşullarında bile yüksek kilometre performansı, kaplanabilirlik, yırtılma direnci, sağlamlık ve yüksek çekiş gücü optimizasyonu ile çeker aksta kullanılmak için geliştirildi.
 
G210
Ebat: 325/95 R24
 
G210 lastik özellikle ağır bölgesel koşullarda; yüksek tonajda, zorlu yol koşullarında yüksek performans almak üzere tasarlandı. Topuk ve kuşak paketi yeniden dizayn edilerek ve güçlendirilerek yüksek yapısal bütünlük sağlandı. Böylelikle çok zorlu koşullarda lastikten yüksek performans alınması amaçlandı.
 
G210 lastik, pazardaki 24 kat muadiline sahip ilk üründür.
Dengeli performansı sayesinde yeni sırt deseni bir çok farklı yol koşulunda kullanılabilir.Ayrıca geliştirilen yeni sırt bileşeni sayesinde ısı üretimi düşürülüp, kilometre performansı artırıldı.
Bu ürün yüksek dayanıklılık, güvenlik, düzenli aşınma ve aynı zamanda kaplanabilirlik performansını artırarak özellikle ağır bölgesel koşullarda tüm akslarda kullanılmak üzere geliştirildi.
Güçlendirilmiş karkası sayesinde rakipleriyle kıyaslandığında dayanıklıkta yüzde 30, yeni bileşenleri ve sırt desen yapısı ile ömürde yüzde 15’lik bir iyileşme sağlanmış, ve yine yeni desen tasarımı sayesinde güvenlik yüzde 20 oranında artırıldı.
 
İSKENDERİYE ÜRETİM TESİSİ 30. YILINI KUTLUYOR VE PROMETEON'UN DÖRDÜNCÜ AR-GE MERKEZİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
Prometeon'un 300.000 metrekarelik İskenderiye üretim tesisi, 2.000'den fazla çalışan istihdam ediyor. Fabrika, 1994 yılında kuruluşundan bu yana 19 milyonun üzerinde lastik üreterek faaliyetinin 30. yılını kutluyor. Şirket, Mısır fabrikasının teknolojik inovasyon ve sürdürülebilirlik programına 2022-2026 döneminde 85 milyon euro yatırım gerçekleştirmiş olacak. Tesis yaklaşık 18.000 metrekarelik bir yeşil vaha özelliği gösteriyor ve biyoçeşitliliğe bağlı kalma prensibi ile 500'den fazla flora ve fauna türüne ev sahipliği yapıyor.
İskenderiye tesisi ayrıca Prometeon Tyre Group'un dördüncü araştırma ve geliştirme merkezine ev sahipliği yapıyor ve bu merkez yerel uygulamalar için ürün inovasyonuna odaklanıyor.
 
 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat